נמל התעופה רמון-אילת נפתח היום (ב') רשמית לטיסות מסחריות בינלאומיות.

הערב בשעה 17:25 נחתה בשדה טיסה ראשונה של חברת 'ריינאייר' שהמריאה מפוזנן שבפולין. 35 דקות לאחר מכן נחת מטוס נוסף של אותה חברה שהמריא מפראג שבצ'כיה.

נמל התעופה נקרא על שמם של האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון ז"ל, שנספה באסון התרסקות מעבורת החלל קולומביה ב-2003, ובנו הטייס אסף רמון ז"ל שנספה בתאונת טיס בשנת 2009. רשות שדות התעופה הודיעה כי תוסיף את שמה של רונה רמון ז"ל לצד שמותיהם של בעלה ובנה.

portait of Ilan Ramon standing infront of an F16 aircraft
אילן רמון ז"ל. צילום: פלאש 90

 

לפני כחודש החלו להמריא ולנחות בנמל התעופה רמון-אילת טיסות מסחריות פנים ארציות של חברות ארקיע וישראייר. רשות שדות התעופה החלה בהעברה הדרגתית של הטיסות המסחריות הפנים ארציות, מנמל התעופה הישן באילת לנמל החדש רמון. זאת, עד לסגירתו המלאה של נמל אילת, ב-18 במרס 2019.

ב-31 במרס 2019 יופסקו גם כל ההמראות והנחיתות של הטיסות האזרחיות הבינלאומיות בנמל התעופה עובדה ויועתקו לנמל רמון. נמל התעופה עובדה ימשיך לשמש את הטיסות הצבאיות בלבד.

בחודש הבא תשיק רשות שדות התעופה צפויה להשיק בקרוב אפליקציה של נמל התעופה החדש. האפליקציה תציג מידע מפורט על כל הטיסות מנמל התעופה רמון ואליו, וכן פרטים כלליים על החניונים שיועמדו לרשות הציבור, התחבורה הציבורית, חנויות הדיוטי-פרי ועוד.

"שמי אילת והנגב נפתחים לתחרות ומצטרפים למדיניות 'השמים הפתוחים', שהובילה לתחרות ולהוזלה דרמטית של מחירי הטיסות ולגידול עצום במספר הנוסעים", אמר בשבוע שעבר שר התחבורה ישראל כ"ץ והוסיף כי חברות התעופה שינחתו בנמל רמון יהיו פטורות מתשלום אגרות נחיתה, במטרה לעודד אותם לנחות בשדה החדש.

לדבריו, הנמל ישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל ושדה אלטרנטיבי לנתב"ג, בשעת חירום.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20