לראשונה: ח"כים מהמפלגות החרדיות יוצאים נגד הפלג הקיצוני. אתר "בחדרי חרדים" מדווח כי חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב (יהדות התורה) החתימו ח"כים מהסיעות החרדיות בו הם מתנערים מהפלג הירושלמי, תלמידי הרב אוירבך, לאחר החרפת ההפגנות.

הפגנות הפלג. צילום: יניב נדב, פלאש 90
הפגנות הפלג. צילום: יניב נדב, פלאש 90

לפי הפרסום, נוסח המכתב של גפני ומקלב כדלקמן: "אנו חברי הכנסת החרדים מביעים את דעתנו, על דבר ההפגנות המתקיימות בעת האחרונה וגורמות לנזק גדול לעולם התורה, לציבור החרדי ולפעולתו, ולחילול ש"ש. הננו מודיעים בזה כי אין לנו, ולציבור שאנו מייצגים, כל קשר לא לדרך ולא ליוזמה של הפגנות אלו. אנו נמשיך בעז"ה בשליחותם ובהכוונתם של מרנן ורבנן גדולי וחכמי ישראל שליט"א לפעול כבעבר, ולאפשר ללומדי התורה להמשיך בתלמודם, ואנן שליחותייהו קא עבדינן".

עם זאת, חבר סיעת 'יהדות התורה', ח"כ אליעזר מוזס, הקפיא את חתימתו על המכתב נגד 'הפלג' וביקש להיוועץ עם רבו, האדמו"ר מויז'ניץ'. גם שר הבריאות יעקב ליצמן, סגן שר החינוך מאיר פרוש וח"כ ישראל אייכלר, כשליצמן ופרוש צפויים שלא לחתום על העצומה.

המכתב שש"ס שלחו ליו"ר הכנסת

המכתב שש"ס שלחו ליו"ר הכנסת

בתוך כך, סיעת ש"ס שלחה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מכתב ובו הוקיעה את הפגנתם מול משכן הכנסת אתמול. "אנו חברי סיעת ש"ס בכנסת…  מביעים שאט נפש ממעשיהם של קומץ מפגינים המשתייכים לציבור החרדי המפירים את הסדר הציבורי, ובפרט נוכח הפגיעה החמורה בעובדי משמר הכנסת העושים מלאכתם נאמנה למען בטחון הציבור. דרכנו אינה דרכם ומעשיהם אינם לרוח התורה אשר 'דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום'."