המובן מאליו? יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, החליט כי מהיום והלאה יוצב דגל ישראל מאחורי דוכן הנואמים במליאה. כך פורסם הבוקר (ב') לראשונה ב'ישראל היום'. ההחלטה הגיעה לאחר שלאחרונה צפה אדלשטיין באחד מחברי הכנסת נואם ושם לב כי דווקא מאחורי דוכן הנואמים, אחד המקומות המצולמים והמשודרים ביותר במליאה, לא מוצב דגל ישראל והחליט לתקן את המעוות.

"לא ייתכן שח"כים ושרים יצולמו דווקא במליאת הכנסת ללא דגל"

"לא ייתכן שח"כים ושרים, שמצטלמים דרך קבע כשדגל ישראל מאחוריהם, יצולמו דווקא במליאת הכנסת ללא דגל", אמר אדלשטיין. לדבריו, "צפיתי לפני כמה שבועות בנאום של חבר כנסת על דוכן הנואמים ולפתע חשבתי כמה זה מוזר שבכל מקום אנו נלחמים להציב ולהניף את דגל ישראל בגאון, ודווקא במליאת הכנסת הוא לא מקבל ביטוי ראוי. בעצה אחת עם הגורמים המקצועיים בכנסת ואדריכלי הכנסת הוחלט להוסיף שני דגלים למליאה, אחד מאחורי מזכירת הכנסת והשני מאחורי דוכן הנואמים".

אדלשטיין הוסיף ואמר כי הוא "גאה בדגל שלנו ושמח שנפל בחלקי לעשות תיקון הכרחי והיסטורי שהיה צריך להיעשות כבר עם הקמת משכן הכנסת לפני כ-50 שנה. שמח להחזיר עטרה ליושנה בשנת ה־70 לכנסת ישראל".

ח"כ טיבי: "גימיק כחול־לבן"

אחרי שהקימו מהומה סביב חוק הדגל של השרה מירי רגב (הליכוד), צפוי חברי הכנסת הערבים צפויים להביע התנגדות. ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) כבר הספיק להגיב ואמר אמר כי "שש שנים היו ליולי אדלשטיין על מנת לחזק את הכנסת ולשפר את מעמדה ודימויה הגזעני והקיצוני וההזוי לעיתים".

אלא שלדבריו, כפי שצוטטו ב'ישראל היום', "בסוף הוא גמר עם גימיק כחול־לבן. עוד דגל ועוד דגל, אבל ללא דגל ערכי של דמוקרטיה ליברלית, שוויון וצדק. בקצב הזה יצטרכו בקדנציה הבאה לפנות את התמונה של הרצל כדי שגם בכנסת ירקדו את ריקוד הדגלים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20