מהפך בבית שמש: במטה של ד"ר עליזה בלוך פרצו הערב הפעילים (ד') בשירת "הנה מה טוב ומה נעים". הפעילים היו משוכנעים: עליזה היא ראש העיר הבאה של בית שמש.

מטה עליזה בלוך, אמש. צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

 

ואכן, הלילה, עם תום ספירת המעטפות הכפולות התברר שקולות החיילים הביאו לבלוך את הניצחון המיוחל, בפער של 533 קולות בלבד. בנאום הניצחון אמרה בלוך כי "בית שמש החליטה לבטל את החומות והמחיצות".

אמש התברר כי הקרב בין בלוך לבין ראש העיר המכהן מזה עשור, משה אבוטבול, צמוד מאוד.21,931 תושבים הצביעו לאבוטבול לעומת 22,464 קולות שקיבלה בלוך.

ראש העיר המכהן מזה 20 שנה, אבוטבול, בקלפי. צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

 

"בית שמש מתעוררת לבוקר חדש. עם ישראל מסתכל הבוקר על העיר בית שמש ומתעורר לתקווה חדשה", אמרה הבוקר בלוך. "בית שמש החליטה לבטל את החומות והמחיצות. עד היום קצוות קיצוניים ניהלו את השיח ומנעו מאיתנו לראות בני אדם. מי שקבע את הטון היו קצוות קיצוניים שיצרו לבית שמש תדמית של מלחמה".

לדבריה, "היום בית שמש אמרה אנחנו מתייחסים אחד לשני כבני אדם, יש פה חברה אחת מאוחדת – בית שמש היא עיר אחת".

"מה שניצח את המסע הזה היא העובדה ששמנו בצד את הפערים בינינו", אמרה לעשרות תומכיה, "אני קוראת לכל נציגי המפלגות להצטרף יחד איתי להנהגת העיר".

על פי פילוח שנערך מוקדם יותר במטה בלוך, מרבית המצביעים במעטפות הכפולות הם חיילים, מה שהקנה לעליזה הדתית-לאומית יתרון על פני יריבה החרדי. 1028 המעטפות הכפולות כללו את קולות החיילים, האסירים ומצביעי הקלפיות הנגישים.

התודות עבור הניצחון מגיעות גם לתושבים החרדים שהצביעו עבור בלוך למען השינויים הנדרשים לדעתם בעיר בתחומי החינוך, הניקיון, התחבורה והבינוי. במטה החרדי של בלוך דיווחו כי לא פחות מ-5,000 קולות הגיעו מהציבור החרדי. יש לציין כי בלוך הקפידה שלא להפוך את הבחירות למאבק בין מגזרים בעיר.

בערב התקשר לחזק את בלוך יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט. גם שרת המשפטים איילת שקד הביעה תמיכה.

גם יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, שיגר ברכות לבלוך. "עוד דוגמא למנהיגה שורשית שהצליחה לעשות את מה שנחשב כבלתי אפשרי. ועוד סימן לשינוי הפוליטי הגדול שיגיע גם במדינה עצמה", צייץ הבוקר.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20