ח"ח יאיר לפיד סייר היום (חמישי) בעוטף עזה. במהלך הסיור נועד לפיד עם ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, עם רכזי ביטחון של המועצה ועם תושבים, וקיבל סקירה על ההתמודדות של המועצה והתושבים עם טרור העפיפונים ונזקי השריפות.

ח"כ יאיר לפיד בעוטף עזה

 

בתום הסיור תקף לפיד את מדיניות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר: ״לא רק השדות נשרפים בעוטף עזה, גם ההרתעה הישראלית נשרפת. בואו נשאל את עצמנו מה נתניהו היה אומר אילו היה עכשיו באופוזיציה? שאין מדיניות. יש פחדנות. הפתרון הוא מקל הרבה יותר גדול וגזר הרבה יותר גדול. הממשלה צריכה לתת ארגז כלים הרבה יותר גדול לצה"ל, כדי לטפל במה שקורה פה היום ובמקביל לייצר מדיניות מול עזה מתוקנת ומוסדרת. הם לא עושים את זה…מדינות אמיצה אומרת שמול טרור החמאס צריך לשלם מחיר. והעפיפונים הם טרור ולכן החמאס צריך לשלם מחיר כל פעם שעפיפון חוצה את הגדר, הם צריכים לדעת שזה ייפגע בהם, בשטח שלהם".

לפיד הוסיף עוד ואמר כי "הפתרון הוא מקל הרבה יותר גדול וגזר הרבה יותר גדול. אי אפשר להסתפק במקלות. משנת 2014 אני מדבר שצריך לדבר על סיוע הומניטרי בינלאומי לעזה ולפרז את עזה מנשק. כרגע ארבע שנים לא עשו דבר בנידון. שדותיהם של תושבי עוטף עזה נשרפים ופצמ"רים נופלים על בתיהם מפני שממשלת ישראל לא עשתה דבר וחצי דבר".

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב