שאול אלוביץ' בביהמ"ש. צילום: פלאש 90

בית המשפט האריך הערב (ב') את מעצרם של שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואלי קמיר, היועץ האסטרטגי. השלושה מתכוונים לערער לבית המשפט המחוזי על הארכת המעצר. השופט עלאא מסארווה, שהחליף את השופטת רונית פוזננסקי-כץ, המושעית בעקבות פרשת המסרונים עם נציג הרשות לניירות ערך, קבע: "בסופו של יום, גם אם נפלו פגמים בהליך המשפטי על בית המשפט לקבוע אם ניתן לשחרר לחלופת מעצר. כרגע לא ניתן לשחרר לחלופת מעצר".

 עוד אמר השופט כי "בעקבות חשיפת התכתבות בין השופטת לנציג הרשות בקשה בקשו הסנגורים של שני חשודים אלוביץ וחפץ בקשה לשחרר את החשודים בטענה לתיאום מוקדם. החשוד תמיר הגיש בקשה לעיון חוזר מטעמים דומים. לאור הנסיבות החריגות בחנתי בעצמי את התשתית הראיתית, עיינתי בכל התשתית הראיתית וכן בחומרים שהוגשו לבית המשפט וכן בחומרים נוספים. בנוסף הנתי שאלות בכתב לנציגי היחידה החוקרת. מדובר בחומרי חקירה רבים בה מעורבים חשדים רבים שנעשו על ידי נושאי תפקידים בכירים. קשה להמעיט בחומרת הפרשה, החשש הסביר עלה לפני גל המעצרים הנוכחי.
ניר חפץ בביהמ"ש. צילום: פלאש 90

"ניתן לומר בביטחון מלא לגבי מעורבות החשודים בפני כל אחד לפי חלקו התגברה עם הזמן. כידוע עבירות מאלה קיים חשש מותנה מחשש לשיבוש, דבר שיצא אל הפועל. החשודים שנותרו במעצר הם המרכזיים שנמצאים בלב הפרשה".

בתוך כך, בחדשות 2 פורסם כי ההתכתבות בין השופטת והחוקר לא צפויה להיחקר בהיבט פלילי. עם זאת, עם תום הבדיקה תתבקש השופטת להתפטר מתפקידה, ואם תסרב ייפתחו נגדה הליכי הדחה בוועדה למינוי שופטים.  בנוסף, נשיאת העליון פנתה לבתי משפט השלום ברחבי הארץ בבקשה לוודא איתם שהליכים בעייתיים דומים אינם מתקיימים אצל שופטי מעצרים נוספים. תשובות תתקבלנה במהלך היום.

שופטת, מסרונים, חוקר, פוזננסקים, רשות לניירות ערך
פוזננסקי וההתכתבות. צילום מסך: חדשות 10
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20