"כבוד לבני עקיבא, שקיבלה בוועידה שלה החלטה המתנגדת למכירת נשק ישראלי למדינות שמבצעות רצח עם ופשעי מלחמה", צייצה הערב (א') יו"ר 'מרצ' ח"כ תמר זנדברג בחשבון הטוויטר שלה.

ההחלטה התקבלה אמנם כבר לפני כשלושה חודשים בוועידת התנועה הכ"ד, אך כנראה שאווירת ימי בין המצרים עושה את שלה ויו"ר מפלגת השמאל הקיצוני התוודעה אליה כעת.

כ-500 חניכים, מדריכים ובוגרי תנועת בני עקיבא, השתתפו בחג הפסח האחרון בוועידת ההנהגה של התנועה בגוש עציון תחת הכותרת 'מובילים בדרך תורה ועבודה', והעבירו מספר החלטות וקריאות שיובילו את מדיניות התנועה בשנים הקרובות. בהן, כאמור, קריאה על איסור מכירת נשק: "תנועת בני עקיבא קוראת למדינת ישראל שלא לאפשר מכירת נשק למדינות מבצעות רצח עם ופשעי מלחמה".

"זה לא משהו שאנחנו עסוקים בו ביום-יום, זה נושא שהיה מחוץ לתחום ההתעניינות שלנו – ופתאום הוא הרחיב אותנו למעגלים חדשים", הסביר מזכ"ל התנועה, יאיר שחל, בשיחה עם 'דבר ראשון'. לדבריו, "היינו צריכים לפתוח קצת אינטרנט, ללמוד, זה אתגר אותנו אינטלקטואלית ואפילו רוחנית, כי זה לקחת את התנועה למקום שלא היינו בו עד היום".

מליאת ועידת בני עקיבא הכ"ד, פסח תשע"ח. צילום: דוברות התנועה

 

עוד הוסיף שחל: "אני חושב שאחד החידושים שצריכים להיות בחברה זה להבין שתפיסה לאומית לא סותרת משום בחינה את התפיסה האוניברסלית. כשאומרים בשפה התנועתית 'וְאַתֶּם תִּהְיוּ לִי מַמְלֶכֶת כֹּהֲנִים וְגוֹי קָדוֹשׁ', זה אומר בעצם שאנחנו חלק ממשפחת האומות. ממלכת כהנים, אבל חלק מהעולם. ואם אנחנו לא מפתחים את הפעולה הזו שלנו אז אנחנו חסרים".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20