צילום: שחר הנדסת בטיחות

כל מעסיק אשר עומד בראש מפעל כלשהו המונה יותר מ25 עובדים, חייב לדעת כי עליו למנות נאמן בטיחות למפעל. תחום הבטיחות במקום העבודה הוא תחום חשוב מאוד, שיש לתת לו דגש משמעותי ורציני. כל מעסיק מעוניין שהעובדים שלו יחזרו בריאים ושלמים לביתם בסוף יום העבודה ולכן, כל מעסיק גם מעוניין לעשות את כל מה שניתן בכדי שמקום העבודה יהווה את המקום הבטוח ביותר עבור העובדים בו. ממונה בטיחות הינו איש מקצוע בעל אסמכה וניסיון בתחום הבטיחות במקום העבודה. איש מקצוע מעין זה ידאג לסייע למקום העבודה להיות הסביבה הבטוחה ביותר לעובדים בכל זמן שהם שוהים ועובדים במקום.

מיהו נאמן בטיחות?

כאמור, כל מפעל אשר מונה יותר מ25 עובדים בו, חייב שיהיה לא נאמן בטיחות או בשמו האחר: ממונה בטיחות. מדובר באיש מקצוע אשר תפקידו הוא לבחון את מקום העבודה היטב, למצוא את כל הסכנות הפוטנציאליות שעלולות לפגוע בעובדים במקום העבודה, להתריע עליהם בפני המעסיק, לבנות תכנית מסודרת למען שמירה על הבטיחות במקום העבודה והפיכתו של מקום עבודה לסביבה בטוחה לעבודה וכמובן, מימוש תכנית זו בפועל ופיקוח על מימוש התכנית. עצם, איש מקצוע זה מתחיל ביצירת סקר סיכונים. מדובר בסקר אשר מחולק לשלוש חלקים. חלקו הראשון עוסק בליקויים שונים במקום העבודה שעלולים להוות סכנה לעובדים, חלקו השני עוסק בבניית התכנית הרלוונטית לצורך מניעת הסכנות במקום העבודה וחלק שלישי עוסק ביישום ופיקוח על התכנית בשטח. מדובר בסקר חשוב מאוד שעל איש המקצוע העוסק בתחום הבטיחות לבצע ברמה המדויקת והגבוהה ביותר.

מדוע חשוב לשמור על הבטיחות במקום עבודה?

השמירה על בטיחות במקום העבודה היא דבר חשוב לאין ערוך. מקומות עבודה רבים יכולים להימנע מהסכנות הטמונות במקום העבודה, אשר עלולות לסכן את חייהם של העובדים במקום, על ידי פעולה פשוטה. בחירה באנשי מקצוע העוסקים בתחום השמירה על הבטיחות במקום העבודה, הדרכות בטיחות לעובדים וכל מה שכרוך ורלוונטי לבטיחות במקום. בכדי שאנשי המקצוע בתחום הבטיחות יבצעו את עבודתם כראוי, יש לבחור אותם בקפידה. שחר הנדסת בטיחות מהווים את החברה הטובה ביותר כיום בתחום שמירה על הבטיחות בכל מקום עבודה באשר הוא.

כתיבת התוכן ופרסום הכתבה נעשה ע"י חברת אוצר מילים המספקת כתיבת תוכן שיווקי לעסקים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20