אבטחה בסינגפור לקראת הפגישה ההיסטורית בין טראמפ וקים. צילום: רויטרס

מדינה העיר הזעירה סינגפור היא שתארח ביום שלישי הקרוב לפנות בוקר (שעון ישראל), את הפגישה ההיסטורית בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושליט צפון קוריאה קים ג'ונג און. מה גרם לבחירה דווקא בסינגפור על פני המועמדות האחרות לארח את האירוע? 

ברשימת המועמדות לארח את המפגש ניתן היה למצוא מדינות הנחשבות לבעלות תפקידים דיפלומטיים כגון שוודיה, מונגוליה, שווייץ וגם איזור החיץ המפורז שבין הקוריאות.

ראש ממשלת סינגפור לי הסיין לונג. צילום: פייסבוק

הבחירה בסינגפור הזעירה (כ-700 קמ"ר בלבד, ומומנה פחות מ-6 מיליון תושבים) נחשבת למפתיעה במקצת. ייתכן כי אחת הסיבות המרכזיות להחלטה הייתה רמת האבטחה והמודיעין הגבוהה שיש לה להציע. זאת, לצד העבודה כי במדינה ישנו מבחר רב של מלונות ומתקנים אחרים בהם ניתן יהיה לשכן משלחות וצוותי עיתונאים בסדר הגדול שיגיע לאירוע. לפי דיווח ב"רויטרס" מוקדם יותר השבוע – סינגפור הודיע כי תישא בחלק מההוצאות עבור אירוח האירוע, עובדה שכנראה גם היא העניקה לה עדיפות.

שדה התעופה צ'אנגי בסינגפור. צילום: ויקיפדיה

לצד הגורמים הללו נוסף על סיבות גיאוגרפיות ואחרות, ייתכן כי הסיבה המכרעת לבחירה בסינגפור היא העובדה שהמדינה היא אחת המדינות היחידות שנמצאת ביחסי דיפלומטיים טובים גם עם ארצות הברית וגם עם צפון קוריאה, במהלך ביקורם בסינגפור ייפגשו טראמפ וקים כל אחד בנפרד גם את ראש הממשלה לי הסיין לונג. מעמדה הנייטרלי שאינו מזוהה עם האף אחד מן הצדדים ודאי סייע לה בהשגת המעמד היוקרתי.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20