בשנים האחרונות הביקוש להנדסאי בניין בישראל נמצא בעלייה מתמדת. ענף הבנייה, אחד הענפים החשובים והמשגשגים במשק הישראלי, משווע למנהלי עבודה ואנשי תכנון כשלפי ההערכות נכון להיום ישנו מחסור של אלפי עובדים בתחומים אלה. הדרך המהירה ביותר להשתלב בתחום הבנייה בתפקידים המבטיחים משכורת גבוהה עם תנאים נוחים, היא להירשם ללימודים במסלול להנדסאי בניין. ועל כך נאמר: יפה שעה אחת קודם.

להתחיל מוקדם, להתקדם מהר

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר מהם נהנים בוגרי המסלול להנדסאי בניין, בא לידי ביטוי במשך הלימודים: בניגוד למהנדסי בניין, המבלים כארבע שנים על ספסל הלימודים, סטודנטים הבוחרים במסגרת של לימודי יום יכולים לסיים את המסלול ללימודי הנדסאי בניין תוך שנתיים בלבד. מדובר על יתרון נדיר שכן במועד שבו סטודנט להנדסת בניין נפלט לשוק העבודה, חברו ההנדסאי (שהתחיל את הלימודים במקביל) כבר מחזיק בשנתיים של ניסיון.

זה המקום לציין שבמקרים רבים הפקטור המשפיע ביותר על אופי התנאים, מהות התפקיד ורמת השכר הוא דווקא הניסיון בשטח ולאו דווקא סוג התואר שמחזיק העובד. לכן לא פלא שניתן לראות כיום הנדסאי בניין שמובילים צוותים בהם חברים מהנדסים ומרוויחים משכורות מרשימות במיוחד. כך לדוגמה לפי סקר של הפורטל הישראלי להנדסה אזרחית, בנייה וסביבה (CivilEng), מנהל עבודה עם עד שנתיים ניסיון מרוויח כיום שכר חודשי הנע בין 14,000-10,000 שקלים.  

תנאי קבלה נוחים במיוחד

יתרון נוסף שיש להזכיר נוגע לתנאי הקבלה הנוחים. בניגוד לתנאים הרלוונטיים למהנדסים, כדי להתקבל למסלול של הנדסאי בניין לא צריך לעבור את הבחינה הפסיכומטרית ולמעשה לא צריך אפילו בגרות ברמה של 4 יח"ל במתמטיקה. כך לדוגמה כדי להתקבל למסלול הנדסאי בניין במכללת שנקר הנדסאים, יש להחזיק בתעודת בגרות עם 3 יח"ל בלבד בציון חיובי. מעבר לכך, במכללת שנקר הנדסאים מקבלים ללימודים גם סטודנטים עם בגרות חלקית הכוללת 3 יח"ל מתמטיקה, 3 יח"ל אנגלית ו-2 יח"ל עברית בלבד.

תנאי הקבלה הנוחים מאפשרים למועמדים ללימודים שלא מחזיקים בציונים גבוהים ושלא עברו את הבחינה הפסיכומטרית, לדלג על לימודי המכינה וכך לחסוך הרבה מאוד זמן יקר.

אז מאיפה מתחילים?

בכל רחבי הארץ ישנם מוסדות לימוד המציעים מסלולים להכשרת הנדסאי בניין וחשוב ללמוד על היתרונות של כל אחד מהמוסדות הפועלים בתחום. כך לדוגמה במכללת שנקר הנדסאים כוללים הלימודים מגוון אספקטים שלא קיימים במוסדות אחרים. בין היתר מדובר בסיורי השטח שמאפשרים לסטודנטים לעבור התנסות מעשית ולצבור ניסיון מעשי תוך כדי הלימודים, בעובדה שלמעלה מ-90% מהסטודנטים מגישים פרויקט גמר וביחס האישי שנוצר בין המרצים לסטודנטים, מסימני ההיכר של המכללה המובילה.

מעוניינים ללמוד עוד על המסלול להכשרת הנדסאי בניין ולהבין האם מדובר במסלול המתאים עבורכם? אתם מוזמנים ליצור קשר במספר 03-6402100  

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20