שר הביטחון אביגדור ליברמן החליט לצאת נגד המתנגדים להליך ההדחה מהכנסת של ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת). "המחבלת חנין זועבי נמצאת בכנסת ומקדמת טרור נגד חיילי צה"ל ואזרחי מדינת ישראל רק בגלל שחברי כנסת מהמחנה הציוני, יש עתיד והמפלגות החרדיות, מסרבים לחתום על הצעתו של ח"כ עודד פורר להדיח אותה על פי חוק", כתב השר ליברמן ברשתות החברתיות.

לדבריו, הוא "לא מצליח להבין למה יעקב ליצמן, יצחק הרצוג ועפר שלח נותנים יד לטרוריסטית הזו (זה בסדר תמר זנדברג, ממך אין לאף אחד ציפיות). הדבר היחיד הלא דמוקרטי שיש כאן זה מחבלת שיושבת בכנסת ופועלת נגד חיילי צה"ל. אני מבקש מכם להיכנס לאתר ולכתוב לכל הח"כים שמסרבים לחתום".

ח"כ זועבי מוצאת מהמליאה לאחר ההצבעה על חוק ההמלצות, דצמבר 2017. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

כזכור, רק בחודש שעבר השתתפה ח"כ זועבי בהפגנות באום אל-פחם נגד חיילי צה"ל הפועלים נגד המחבלים בהפגנות הגדר. במהלך ההפגנה ניסתה זועבי לחסום בגופה את התנועה בכביש 65, התעמתה עם שוטרים וקראה להם "רוצחי ילדים" ‎.

לצורך התחלת תהליך ההדחה, יש צורך בחתימה של 70 חברי כנסת. מה שאומר כי עשרה מהם צריכים להיות חברי אופוזיציה. עם אישור בג"ץ את חוק ההדחה בשבוע שעבר, התגברו החתימות שנאספות למהלך וכעת עומד מספר הח"כים החותמים על 40, לעומת 13 מתנגדים.

הח"כים החותמים בירוק, המתנגדים באדום. צילום מסך מתוך אתר האינטרנט של ח"כ פורר היוזם

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20