שר הביטחון ליברמן ערך הבוקר (ג') סיור בחוות השומר והתייחס להסלמה בגזרת עזה. "אי אפשר לצפות שמדינת ישראל תאפשר להם להתחמש, לשדוד כסף מתושבי עזה. הם גובים מסים ולא בונים מזה בניינים אלא מנהרות", אמר ליברמן.

הפטריוטים על המתיחות בדרום  

ליברמן הוסיף: "אתם מכירים את דעותיי ולא צריך להוסיף דבר חדש, מה שצריך להבין הוא שהגישה שלי היא שיקום תמורת פירוז. זו הנוסחה. הם יודעים שאם יהיה משבר ישראל תפתור להם את הבעיה, האו"ם יפתור, האיחוד האירופי. הם לא מעוניינים לפתור את המשבר אלא לבנות את הכוח".

את הסיור ערך ליברמן עם סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן ועם קצין חינוך ראשי תת-אלוף אבנר פז צוק. ליברמן התייחס לסוגיות בחינוך בצה"ל וההתנדבות חיילי צהל עם ילדי המסתננים בדרום תל אביב כפי שפורסם באתר ערוץ 20. "התנאי לקיומו של העם היהודי ומדינת ישראל הוא צבא העם. לא ניתן יד לשום מגמות כמו רב-תרבותיות וצבא מקצועי. צה"ל חייב להישאר בקונצנזוס המקסימלי. היו ויכוחים על הגישה שלי, והתפישה שלי, והתפלאתי לראות שצה"ל עוסק בדברים ששנויים במחלוקת. אני מדבר על המסתננים. קודם כל הם הגיעו פה שלא על-פי חוק, והזה הנושא הכי שנוי במחלוקת בחברה הישראלית ולא ייתכן שזה מה שצה"ל מתעסק בו", אמר ליברמן. "צה"ל חייב להישאר צבא העם, וגיוס לכולם זה הבסיס לצבא העם".

ליברמן:
ליברמן: צה"ל חייב להישאר בקונצנזוס. פלאש 90

בשנה הבאה תחגוג מדינת ישראל את שנת ה-50 לשחרור ירושלים  "זו הייתה שעתה היפה של מדינת ישראל, וכדאי לתת לזה ביטוי משמעותי בתוכניות החינוך." אמר ליברמן וקרץ למפקד חיל החינוך "פתאום כשמדברים על ששת הימים מדברים על מחמוד דרוויש ולא על הניצחונות ושחרור הכותל".

 

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב