ח"כ אביגדור ליברמן פתח את לשכתו הפרלמנטרית בשדרות. "נפגשתי פה לפני חודשיים וחצי עם סגן ראש העיר מטעמינו מרק איפראימוב ועם הסיעה שלנו בשדרות, וסיכמנו שנפתח פה לשכה פרלמנטרית על מנת להדק את הקשר עם תושבי הדרום", הסביר את החלטתו.

לדבריו באירוע הפתיחה, "לא הסתרתי אף פעם את דעתי שלא צריך לחכות לרקטות, לא צריך לחכות, חס וחלילה, לנפגעים בצד שלנו. תושבי עוטף עזה זכאים לביטחון בדיוק כמו כל שאר תושבי מדינת ישראל".

מי שהתפטר מתפקידו כשר הביטחון לפני חודשיים, הוסיף כי "המחזה המביש שראינו של הכניעה של ממשלת ישראל לטרור זה דבר בלתי נסבל. כשמדינת ישראל מאפשרת העברת 15 מיליון דולר מידי חודש לארגון הטרור חמאס, כשאנחנו מקבלים הפסקת אש בתנאים של חמאס, אחרי שספגנו 500 רקטות על דרום הארץ ומעניקים חסינות לראשי חמאס ברצועת עזה, זה ליקוי מאורות ודבר בלתי סביר ובלתי מתקבל על הדעת".

ליברמן בגבול עזה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
ליברמן בגבול עזה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

ליברמן המשיך ואמר כי "גם העברת ציוד או אספקת דלק אינה מתקבלת על הדעת ואנחנו איפשרנו לקטאר לממן כמויות דלק נוספות. כרגע, אספקת החשמל מגיעה עד ל-12 שעות ברצועת עזה. הגדלנו את מרחב הדייג בלי להתנות את זה בשחרור של חיילינו ואזרחינו הנמצאים בשבי החמאס. זה דבר לא סביר. מבחינתי כל העברה, כל סיוע חייב להיות מותנה בשחרורם של החיילים והאזרחים הנמצאים בשבי חמאס".

"אני מקווה לחזור למשרד הביטחון"

הוא הסביר כי "יש לנו את כל האופציות: גם לתת מכה מקדימה, אפילו במחיר של עימות, אבל אי אפשר להמשיך כשחדשות לבקרים אנשים רצים פה למקלטים. במוצאי שבת האחרונה, ב-9 בערב, כשכולם משכיבים את הילדים לישון, פתאום אזעקת צבע אדום וכולם רצים לממדים או למקלטים. את המציאות הזאת חייבים להפסיק, ואני בטוח ש'ישראל ביתנו' לאחר הבחירות תחזור למוקדי הכוח, ואני מקווה גם לחזור למשרד הביטחון".

ליברמן התחייב כי מפלגתו תנתנה בקווי היסוד של הממשלה הבאה, "שתינתן יד חופשית במאבק בטרור" והבהיר כי "זה יהיה כמובן סף מינימום לכניסתינו לממשלה הבאה".

"ניסיתי להישאר כחבר נאמן בממשלה ובקבינט כמה שאפשר, גם במחיר אלקטורלי ותדמיתי קשה". ליברמן מתפטר

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20