יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ושר הביטחון לשעבר, ח"כ אביגדור ליברמן, ערך היום סיור באיזור הכפר הבדואי-פלסטיני הבלתי-חוקי חאן אל-אחמר כדי "להזכיר לרה"מ שיש החלטת קבינט לפנותו עד סוף השנה".

"פה מאחורינו אנחנו רואים את המאחז שלמעשה מסמל את ההשתלטות של הרשות הפלסטינית על קרקעות המדינה", אמר במקום. הוא החל לשטוח את השתלשלות העניינים מאז נתן בג"ץ אור ירוק לפינוי הכפר. "בלילה בין ה-20 ל-21 באוקטובר 2018, היינו אמורים לפנות את כל המאחז הזה", סיפר. "בלילה בין מוצ"ש ליום ראשון ב-19 באוקטובר, קיבלתי מכתב מרה"מ עם הוראה לעכב את פינוי חאן אל-אחמר. ב-21 באוקטובר התכנס הקבינט ובסוף הדיון הוחלט שדוחים את הפינוי במספר שבועות ובכל מקרה עד סוף השנה חאן אל-אחמר יפונה".

הוא המשיך ואמר כי "אנחנו היום ב-1 בינואר 2019, עברו מאז ה-19 באוקטובר כבר כחודשיים וחצי, ואף אחד לא מתכוון לפנות את חאן אל-אחמר".

"אף אחד לא טיפל בחאן אל אחמר עד כניסתי למשרד הביטחון". ליברמן בחאן אל-אחמר. צילום: דוברות ישראל ביתנו

 

בשלב זה עבר למתקפה נגד ראש הממשלה ושר הביטחון במקומו ואמר: "היום גם שמעתי שרה"מ מתחיל עם המתנות לחג המולד לחמאס. היום אמורה להתקבל החלטה על הגדלת מרחב הדייג ברצועה. בסוף השבוע אמורים להעביר עוד 15 מיליון דולר לחמאס. לכן, מי שנכנע לטרור הוא לא שייך לימין, הוא ימין רק בדיבורים, ימין מזוייף. הימין האמיתי היחידי זאת 'ישראל ביתנו'. אנחנו דבקים בעקרונות ולא נדבקים לכסאות".

"התושבים קיבלו איומים מהרשות הפלסטינית"

לדבריו, "התושבים כאן בחאן אל-אחמר רוצים להתפנות. הסיבה שהם לא מתפנים זה כי הם קיבלו איומים מהרשות הפלסטינית שמי שיתפנה ייחשב כבוגד, ולכן הם לא מתפנים, רק מהפחד מפני הרשות הפלסטינית. גם פה אנחנו רואים כניעה של הממשלה לטרור".

חאן אל-אחמר. צילום: דוברות ישראל ביתנו

 

"אף אחד לא טיפל בחאן אל אחמר עד כניסתי למשרד הביטחון"

עוד אמר ליברמן, כי "מ-1988 קיים המאחז. אף אחד לא טיפל בזה עד כניסתי למשרד הביטחון. כמו שביטלו ברגע האחרון את הפינוי של חאן אל-אחמר, ככה קיבלתי גם הוראה לעכב את הפינוי בהר חברון. אתם בוודאי זוכרים גם בהר חברון יש מאחז דומה לזה בסוסיא. מאחז בלתי חוקי המפריד בין החפירות לבין היישוב עצמו. ניסיתי לפנות גם בסוסיא ולמרות אפשרות והכשר של בג"ץ גם שם למעשה רה"מ מנע פינוי של אותו מאחז בלתי חוקי".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון