שר הביטחון, אביגדור ליברמן, סייר הבוקר בישובים צמודי הגדר בגבול הצפון, על מנת לעמוד על התקדמות התכנית למיגון ישובי הצפון ושאושרה לאחרונה בקבינט. השר קיים בשלומי מפגש עם ראשי מועצות מהצפון.

ליברמן בצפון. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון.

 

השר ליברמן אמר בתום המפגש: "סיירתי לאורך גבול לבנון, כשהמטרה היא לבחון את כל הישובים צמודי הגדר. מבחינת סדר העדיפויות של משרד הביטחון: השנה הגדרנו 21 ישובים צמודי גדר כיעד ראשוני בחשיבותו, מבחינת הטיפול וההשקעה של פיקוד העורף, של רח"ל, של כל הגופים הקשורים לטיפול בישובים צמודי הגדר. אנחנו גייסנו השנה כ-220 מיליון שקל לכל הטיפול, גם בישובים צמודי הגדר וגם בכל המקלטים הציבוריים וכל מוסדות החינוך והרווחה בטווח של עד 9 ק"מ מהגבול ואפילו עד ל-20 ק"מ מהגבול.

באשר למינוי הרמטכ"ל הבא, אמר השר: "כשכולם ידעו גם אתה תדע ולא שנייה אחת קודם".

ליברמן בצפון. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון.

 

באשר לנעשה בסוריה הבהיר השר כי הסכמים אינם מחייבים את ישראל. "מבחינתה של מדינת ישראל, עם כל הכבוד וכל ההערכה לכל ההסכמים וכל ההבנות – אותנו זה לא מחייב", אמר. "מה שמחייב אותנו זה אך ורק האינטרס הביטחוני של מדינת ישראל. כל שאר ההבנות וההסכמות שמגיעים אליהן בכל מיני מקומות, פשוט מבחינתנו לא רלוונטיות. ואנחנו נקפיד על קוצו של יוד לשמור על כל ההסכמים הקודמים ועל האינטרס הביטחוני הישראלי".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון