יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הודיע היום (חמישי) כי יעתור לוועדת הבחירות לכנסת על מנת לפסול את מועמדותו של ד"ר עופר כסיף.

ד"ר עופר כסיף הוא מרצה אנטי-ציוני ופרובוקטיבי במיוחד אשר מלמד באוניברסיטה העברית. כסיף שובץ למקום החמישי ברשימה הערבית חד"ש-תע"ל המתמודדת לכנסת ה-21.

ליברמן אמר כי "מי שטוען שמדינת ישראל לא צריכה להיות מדינה יהודית, מי שמתיר את דם חיילי צה"ל וקובע שפגיעה בהם אינה טרור ומי שחושב שיהודים שעולים להר הבית הם סרטן שצריך לחסל, לא יכול לשבת בכנסת ישראל" עוד הוסיף יו"ר ישראל ביתנו "מקומו בפרלמנט בעזה או ברמאללה".

בתגובה לדברים אמר כסיף "לא מפתיע שמי שקורא לעונשי מוות ולשלילת אזרחות ודוגל באידאולוגיה גזענית יפעל לפסילה של מי שמבקש לקדם שותפות יהודית-ערבית, שלום וסיום לכיבוש. אני אכנס לכנסת על אפו וחמתו של ליברמן והימין הקיצוני ואציע עם חבריי בחד"ש-תע"ל אלטרנטיבה מוסרית וצודקת"

כזכור, כסיף ידוע כמי שמרבה להשוות בין ממשלות ישראל ובין המשטר הנאצי ובעבר אף כינה את שרת המשפטים איילת שקד "חלאה ניאו-נאצית".

כסיף התראיין החודש לקראת מערכת הבחירות הקרובה ל"הארץ", במהלך הראיון הוא התבקש על ידי העיתונאית רווית הכט להתייחס להתבטאויות אלימות ומסיתות שלו בעבר, בין היתר על העולים להר- הבית: "סרטן עם גרורות שצריך לחסל", ועל ראש הממשלה אותו כינה "רב מרצחים". כסיף, לא התנער ולא התנצל על הדברים.

את המדיניות הישראלית ביהודה ושומרון מגדיר כסיף "רצח עם". בנוסף על תמיכתו בהחזרת "הפליטים" הפלסטינים לישראל, דוגל הד"ר, בשינוי סמלי המדינה, ומבהיר כי בעיניו "פגיעה בחיילים – אינה טרור".

לציונות הוא מתנגד לא רק מפני שהיא "אידיאולוגיה ופרקטיקה גזענית", אלא גם מפני שהיא "מפצלת את מעמד הפועלים ואת כל השכבות המוחלשות" ו- "מחזקת את האנטישמיות".

באפריל 2018 חשפנו במהדורת החדשות של ערוץ 20 הקלטה בלעדית שבה נשמע ד"ר כסיף, במהלך הרצאה שנתן במכללה האקדמית תל אביב יפו, כשהוא אומר לסטודנטים שנה א' בקורס פוליטיקה השוואתית: "בשיח הישראלי שממשלת ישראל הנוכחית יצרה, זה לגיטימי להרוג ערבים. ככה מדרדרים לתהום למה שקרה בגרמניה לפני 80 שנה".

אורן רפאל

אורן רפאל