לוחם הימ"מ רס"מ א', הנוהג של הכלב רמבו, שיחזר אתמול (ראשון) את הפעילות המבצעית בה חוסל המחבל שביצע את פיגוע הירי בברקן.

"הגענו לפתח בית שחשדנו שהמחבל נמצא בו. שלחתי את הכלב רמבו לסריקות ולאחר מספר שניות נשמע צרור יריות ומיד אחריו עוד אחד. הבנו שמצאנו את המחבל, ואני חשבתי שרמבו כבר לא יחזור", נזכר רס"מ א'.

"התחלנו להשתמש באמצעי לחימה, כשלפתע ראיתי את רמבו יוצא מהבית לכיווני. שחררתי אנחת רווחה ומיד התחלתי בפינוי שלו, תוך שאני מבחין שהוא פצוע. שמחתי מאוד שהוא בחיים, אבל המחשבות היו עם הלוחמים שעזבתי, רגע לפני שנכנסו לבית בו הסתתר המחבל החמוש".

לאחר שרמבו נפצע, הוא פונה מהבית בו אותר המחבל, והכוח המשיך בסריקות, רק הפעם מתוך ידיעה היכן המחבל מסתתר, שכן רמבו הביא לחשיפתו ובכך להצלת חיי אדם.

פעילות כוחות צה"ל לאיתור המחבל מברקן. צילום: דו"צ

 

סיפורו של הכלב רמבו, המשרת בימ"מ, הוא סיפור גבורה אמיתי של כלב לוחם שנפצע קשה פעמיים במהלך שירותו ביחידה ובפעילותו הציל חיים. רמבו הוא כלב מסוג מלינואה (בלגי) בן 4 ושמונה חודשים, שאביו אף הוא משרת ביחידה ככלב תקיפה.

בפברואר 2016 נפצע רמבו בפעם הראשונה במהלך חיפושים של הימ"מ אחר מחבל שדקר ופצע באורח קשה מאבטח בקניון במעלה אדומים. רמבו נשלח לסריקות, במהלכן נפל מקומה שלישית. הוא נפצע קשה, עבר ניתוח קשה ולאחר שיקום הוא חזר ליחידה.

כעת רמבו מתאושש מהפציעה השנייה שלו. הוא שוהה בבסיס הימ"מ, שם הוא עובר תהליך שיקום נוסף, בסיומו מקווים ביחידה שיחזור לשרת לצד הלוחמים.

לינור בר-אל

לינור בר-אל