הדרמה סביב הפועל תל אביב הסתיימה. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין, החליט בסוף השבוע לקיים דיון דחוף בעניינה של הפועל תל אביב וגרם לסערה סביב עתידה של הקבוצה. בסופו של דבר אורנשטיין לא קיבל החלטות דרמטיות והפועל תל אביב תמשיך להתקיים תחת ניהול הנאמנים שמונו לתפקיד בשבוע שעבר.

הנאמנים, עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברדיצ'ב, קיבלו אישור לחלק מהצעדים שביקשו לבצע. החלטות מסויימות לא אושרו כמו למשל שחרור שחקנים.

אורנשטיין הבהיר לנאמנים כי לא יאשר את ניהול הקבוצה בגרעון תפעולי ואף איים כי ייאלץ להפסיק את פעילות המועדון במקרה כזה. עוד קבע השופט לקיים דיון ביום רביעי הקרוב בנוגע לעתידו של ארון שוינפלד, אותו הנאמנים הקפיאו. השחרורים של נמניה ניקוליץ' ומרקו סימיץ' לא אושרו והשניים בינתיים נשארים בקבוצה.

 לא עוזב. גיא לוזון. צילום: פלאש 90
לא עוזב. גיא לוזון. צילום: פלאש 90

שאול קוטלר הנאמן וגיא לוזון המאמן, קיימו מסיבת עיתונאים משותפת. קוטלר אמר: "הספידו אותנו, אבל בית המשפט תומך בתהליך שהובלנו. הראינו לבית המשפט בצורה חסויה את המתעניינים לרכוש את הקבוצה. אני מניח שאפשר יהיה למצוא רוכש למרות הלו"ז הקצר. אנחנו מחפשים כסף נוסף שיאפשר הפעלה קצרה נוספת״.

קוטלר שמקיים שיחות קבועות עם המאמן החמיא לו על התנהלותו. "בלי גיא לוזון והשחקנים אני יכול לדבר עד מחר ולא יקרה כלום. מאמן שאומר 'אני נשאר פה להילחם על המועדון' זה משהו שצריך להעביר בכולם צמרמורת. זה לא משהו שרואים במקומות אחרים שאנחנו מפרקים״.

קוטלר ציין את העובדה שהתקשורת מפרסמת כל דבר שקשור להתנהלות המועדון בעידן אמיר כבירי ותחת ניהול הנאמנים, והבהיר כי הכל שקוף לא מנסים להסתיר דבר: ״בניגוד למקרה רגיל שמועדון מתנהל בשקט וצנעה ולא שקוף, אנחנו שקופים והכול פתוח לכל הציבור. המצב התזרימי לא טוב, אבל הצלחנו לגייס כספים שמאפשרים לנו הפעלה קצרה. המשכורות זה הדבר הכי חשוב והכי רגיש מבחינתנו. ביום שלישי, אחרי המשחק, נשב עם השחקנים והם יקבלו כסף".

לא קיבל החלטות דרמטיות. איתן אורנשטיין. צילום: יריב כץ, פלאש 90
לא קיבל החלטות דרמטיות. איתן אורנשטיין. צילום: יריב כץ, פלאש 90

קוטלר לא הסתיר את הביקורת על ניהול המועדון ואמר: ״מצאתי מצב לא טוב. לא מבחינה ניהולית, לא כספית ולא תאגידית. אני מקבל המון סיפורים על פרשות שונות, גם בעילום שם. בכל תיק של חדלות פרעון יש חקירות וגם פה יהיו. נהפוך כל אבן כי אם יש מישהו אחראי – בסוף תהיה תביעה והוא ישלם. יש פה בור ענק, חובות למס הכנסה בהיקפים מטורפים, זה ייבדק עד הסוף. אני פונה גם אליכם: אם למישהו יש מידע, תפנו אלי. אני עונה לכל פנייה. כבירי? לאחר שאמכור את הקבוצה, אבדוק את הצורה בה הוא התנהל״.

הנאמן קוטלר שוב שלח איום לגבי פירוק אפשרי של המועדון למרות שכולם יודעים שהדבר לא ריאלי. ״לא אמרתי שהמועדון לא יתפרק, אמרתי שנעשה הכול כדי שזה לא יקרה. יכול להיות שב-27.12 נבדוק ולא תהיה אפילו הצעה אחת, ויכול להיות שיהיו כמה הצעות. יש פה הזדמנות לקנות את המועדון בלי חובות ומבלי להתעסק עם בעלים קודמים. הכל נעשה מול הנאמנים ויום למחרת אפשר להפעיל את הקבוצה. לכן אני חושב שיש סיכוי טוב למצוא רוכש.

קוטלר העביר ביקורת על התנהלות הבקרה התקציבית למרות שבפגישה של יו"ר הבקרה של עופר אורליצקי עם ראשי ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגה, הוא קיבל גיבוי בנוגע להתנהלותו בנוגע להפועל תל אביב. הנאמנים ורבים אחרים אינם מכירים את תקנון ההתאחדות לכדורגל בנוגע לבקרה התקציבית ולמגבלות שיש עליה.

יהיה רוכש? הפועל ת"א. צילום: ברק ליון
יהיה רוכש? הפועל ת"א. צילום: ברק ליון

קוטלר לא הסתיר את זעמו בסוגיית החלוץ שוינפלד ולגורמים שמנסים להעבירו לקבוצה אחרת ללא דמי מכירה. ״ישנם גורמים שמנסים לנצל את המצב של המועדון. עסקה להעברתו שתיעשה בתום לב, תעזור מאוד, אבל אף אחד לא צריך לנצל את המצב שלנו. אנחנו רוצים למכור אותו", כך אמר.

לוזון זוכה למחמאות רבות על ההחלטה שלו להישאר בהפועל תל אביב למרות המצב העגום. כשבמציאות הבלתי אפשרית הזאת הוא עוד צריך להכין את קבוצתו למשחק מול מכבי חיפה ביום שני. לוזון סיפר בגילוי לב: "אין לי את המילים כדי להגדיר את המצב בו אנו נמצאים. באימונים עשינו 5 על 5 או 6 על 6. יש 12 שחקני שדה ואי אפשר לתרגל דברים. השחקנים מאוד טרודים מהמצב. במקום שהדיבור יהיה על מה יקרה במשחקים מדברים על מה יהיה במועדון ואם הוא ישרוד. למרות הכול, אנחנו מחויבים ב-200 אחוז ומשתדלים לנתק את רעשי הרקע כדי להביא את התוצאות. מעולם לא נתקלתי במצב כזה, שבימי השבוע אני מתרגל באימונים 6 על 6, אני לא חושב שזה קיים גם בליגה יותר נמוכה. אבל זה מה יש ועם זה צריך להתמודד. אני צריך להכין את השחקנים, זה התפקיד שלי. שביתת שחקנים? השחקנים לא יילכו לשביתה בלעדיי, כלומר הם לא יילכו״.

לוזון נהנה מחדר הלבשה חזק ומאוחד למרות המצב הקשה. השחקנים מגובשים סביב המאמן שהפך לגורם המרכזי בעובדה שאף אחד לא מדבר על שביתה. "אני מאמן פה עד הרגע האחרון, לא משנה מה יקרה. אני והשחקנים זה גוש אחד. גם אם תגישו לי שכר כפול אני לא אעזוב לקבוצה אחרת. לעזוב עכשיו זו נבזות. המועדון נאבק על קיומו ואני לא חושב שיש מישהו שלא מבין את זה. אנחנו חייבים לבוא ולתת 100 אחוז. גם ברגעים הקשים האלו אני מגיע בכל בוקר עם חיוך, עם אופטימיות, בשיא המוטיבציה. בחיים יש מכשולים וצריך להתגבר עליהם".

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20