החיים הם דרך אחת ארוכה ומפותלת הכוללת תחנות עצירה רבות. בילדות היא כוללת תחנות יפות ויצירתיות כמו משחקיה או גן שעשועים, אך ככל שמתבגרים התחנות נעשות מאתגרות יותר. בתחילה מדובר בקשיים לימודיים וחברתיים בבית הספר, ולאחר מכן יש צורך לתמרן בין עבודה, לימודים במוסד להשכלה גבוהה, משפחה, חברים ומדי פעם גם בילויים וחופשות. בתוך כל המערבולת הזו אנו שוכחים פעמים רבות עת עצמנו ואת הרצונות שלנו. עד אשר מתעורר בנו יצר חזק להגשים את הייעוד שלנו, וכאן המאמן האישי נכנס לתמונה.

אפשר להצליח בחיים באמצעות הכוונה אישית

לעתים מגיע השלב שבו אנו נאלצים להודות כי "נתקענו" ודבר לא יוציא אותנו מלבד הכוונה מתאימה. אימון אישי יכול לסייע לאדם לצאת מהתסבוכת, לנהל את החיים בדרך תקינה ולגרום לו להיות חופשי ומאושר. האימון יכול לסייע לאנשים שונים המתמודדים באופן יום יומי עם בעיות שונות – בעיות או משבר בזוגיות, קשיים ביצירת זוגיות בריאה, הרצון לשנות קריירה מקצועית או קושי בהתמדה בעבודה ספציפית. אימון אישי יכול לעזור למטופל בכמה שלבים, אלה כמה מן העיקריים שבהם:

  • התמקדות באדם – האימון האישי מתמקד באדם עצמו. המאמן מצדו לומד להכיר את האדם מקרוב: מהן התכונות החזקות שלו, מהן התכונות החזקות פחות, על פי אילו ערכים הוא חי, מה חשוב לו להשיג בחיים ולקראת אילו מטרות הוא חותר.
  • חסמים – המאמן מנסה להבין אילו מגבלות מונעות מהאדם להגיע אל מטרתו: מחשבות מפני כישלון או אולי דווקא הפחד מפני ההצלחה?
  • להגדיר מטרות – אילו מטרות מעוניין המטופל להשיג?
  • דרכי פעולה – המטופל מקבלים כלים משמעותיים אשר יעזרו לו לקדם את המטרות שלו ולהגיע להגשמה עצמית מלאה.
  • ליווי לאורך הדרך – המאמן האישי מלווה את המטופל שלו לאורך כל התהליך: מעודד אותו, מציע נקודות לשיפור, מעניק כלים ייחודיים להתמודדות עם קשיים.

מאמן לכל מצב

קואצ'ינג מקצועי יכול להיות ממוקד מטרה. ולא מדובר רק באימון אישי, אלא גם בסוגי אימון שונים. כך למשל, אימון עסקי יכול ללוות את בעל העסק המתחיל בדרכו החדשה, לסייע לו בניהול העניינים הפיננסיים ולהעניק לו כלים שיעזרו לו להתמודד עם קשיים כלכליים לאורך בניית העסק. אימון קריירה מיועד יותר לאנשים המעוניינים לפרוח במקום העבודה שלהם או שוקלים לבצע הסבה מקצועית. אחרי הכול, האדם מבלה בעבודתו במשך רוב שעות היום, ולכן חשוב להפוך את העבודה לא רק לאמצעי להרוויח כסף, אלא גם לעיסוק אהוב ומספק. קיים גם אימון המתמקד יותר בזוגיות – קואצ'ינג זוגי. במהלך האימון לומד המטופל ליצור תקשורת טובה יותר עם הצד השני ולהבין איזו זוגיות טובה עבורו יותר ואיזו פחות.

בוחרים את המאמן הנכון

אימון אישי מבוסס על אמון הדדי בין המטפל למטופל, ולכן אם אתם מרגישים שאינכם יכולים להשיג את מטרותיכם בחיים ללא עזרה מקצועית, כדאי לבחור את המאמן הנכון. ראשית, צריך להיווצר קליק בינכם לבין המאמן. מכיוון שהוא ילווה אתכם לאורך תקופה לא קצרה, חשוב שתהיו באותו ראש. שנית, חשוב לבחור מאמן מקצועי שיש לו כמה שנים טובות של ניסיון בתחום. כך תבטיחו לעצמכם תוצאות טובות יותר. ושלישית, גם אם בחרתם את המאמן המומלץ ביותר זכרו כי אתם חלק בלתי נפרד מהתהליך. לפיכך, היו נכונים להשקיע, לעשות "שיעורי בית" ולעבוד קשה כדי להגיע אל היעד שלכם.

אהרון אבידן, המאמן שיאיר לכם את הדרך

אם חיפשתם מאמן מנוסה, הגעתם לאדם הנכון. מאמן אישי – אהרון אבידן הוא האיש שיוציא אתכם מהתסבוכת בעזרת כלים מקצועיים והתמקדות בכם ובמה שחשוב לכם. בזכות אהרון תוכלו למצוא מענה לבעיה הגדולה שאינה נותנת לכם מנוח.

 

 

20 News

20 News