פגישת לבני ואבו מאזן

ראש האופוזיציה ושרת החוץ לשעבר ציפי לבני נפגשה אמש (שלישי) בניו יורק עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן במלון בו שוהים השניים. ח"כ לבני אמרה לאבו-מאזן: "צריך לפעול למניעת התדרדרות. חשוב שתתגייס למציאת פיתרון לפני שעזה תהפוך לחמאסטן באופן רשמי – וחשוב שתחזור לשיח מול ארה״ב לפני שפתרון שתי המדינות ייעלם"

במהלך הפגישה אמרה לבני לאבו מאזן כי: "הסתגרות, מהלכים חד-צדדיים נגד ישראל ושבירת הכלים תהיה בבחינת בכייה לדורות. הם עלולים להוביל להתדרדרות בשטח, אבדן שליטה ולאבדן פתרון שתי מדינות הלאום. במקום חמאסטן, הרש"פ צריכה להתגייס לפתרון בעזה ובמקום לתקוף את ארה"ב – לחזור לשיח איתה. חומרת המצב מחייבת את כולנו לחפש דרכים שיביאו לרגיעה. בלי התבצרות של כעסים ועלבון."

"חזור לשיח מול ארה״ב על בסיס עקרון שתי מדינות הלאום – מדינה פלסטינית מפורזת לצד ישראל, לא בגלל העונשים והקיצוצים התקציביים אלא למרות זאת, גם אם יש לך חששות וכעסים וגם אם אינך מסכים לכל התנאים".

עוד הוסיפה לבני בפגישה כי: "האופוזיציה בישראל ורוב הציבור בישראל תומכים בעיקרון שתי מדינות לאום אבל נתנגד לכל מהלך חד-צדדי בפורומים בינלאומיים נגד ישראל. מימון משפחות מחבלים והפעולות בבית הדין הפלילי בהאג (ICC) – לא מקובלות, גורמות לאבדן אמון ומחזקות את הקיצונים".

בשבוע שעבר נחשף כי גם ראש הממשלה לשעבר והאסיר המשוחרר אהוד אולמרט פגש את אבו-מאזן. אולמרט כינה את אבו מאזן "האישיות המעניינת ביותר במסגרת ההתפתחויות העתידיות והיחסים בין הישראלים והפלסטינים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20