לאחר שהיום בצהריים הודיע שר התקשורת איוב קרא על החלטתו להביא להפסקת שידור אל ג'זירה בישראל, הוא הבהיר בראיון ל"לפני כולם" על הדרכים בהם ינקוט להבאת החשכה על הערוץ:  "אני הולך לכמה מהלכים בגיבוי ראש הממשלה כמובן".

המהלך הראשון אותו מתכנן שר התקשורת הוא ביטול תעודות העיתונאי של עובדי אל ג'זירה: "בראייה שלי צריך קודם כל לשלול את תעודת העיתונאות שלהם דרך המועצה לעיתונות, פנינו כבר ואני מקווה שתהיה היענות חיובית".

שר התקשורת המשיך להסביר על הדרכים בהם יביא לסגירת השידורים של רשת אל ג'זירה בישראל: "דבר שני אנחנו רוצים לסגור את משרדי אל ג'זירה, פניתי לשר לביטחון פנים שלפי הסמכויות הוא צריך להוביל את זה, והדבר הנוסף שאנחנו מתחילים הליך חקיקה שיאפשר סמכות לי להמליץ לממשלה במקרים חריגים של פגיעה בביטחון תושבי ישראל, לבוא לממשלה ולבקש לסגור ערוץ מסוים, כמובן זה החלטת קבינט ולתקופה מסוימת אבל זה מתחייב, אי אפשר להמשיך להיות תמימים במדינה הזאת. הערוץ הזה הוא שופר הזעקה הכי בעייתי לטרור ולהקצנה הדתית ואנחנו חייבים לעשות מעשה וטובה שעה אחת קודם".

שר התקשורת התייחס גם לאופציה שרשת אל ג'זירה תגיש בג"צ שימנע את הסגירה של הערוץ בישראל: "אני כבר הלכתי למהלך שבו אוכל לפחות להחשיך את הערוץ: פניתי ל"יס" ו"הוט" שדרכם הם משדרים, שיאפשרו החשכת הערוץ מידית ואני מחכה לתשובה שלהם. אני הולך להלחם על מי שמסכן את ביטחון ישראל. יש חופש ביטוי – אין בעיה שומרים עליו מכל משמר אך יש את ביטחון את ישראל ולא רוצה שאף אמא תבכה בגלל ערוץ תקשורת כזה או אחר שמטיף נגד ביטחון אזרחי ישראל ומטיף לטרור והקצנה דתית, לא בבית ספרנו אני לא מוכן".

שר התקשורת אף הביא דוגמה להסתה חמורה שראה בערוץ שהניע אותו למהלך של החשכת הערוץ: "באירועי הר הבית האחרונים זה היה מדווח בכל מקום, אני היחידי שמבין היטב את השפה הערבית ואת הניואנסים שאדם רגיל במדינה הזו לא יודע וזיהיתי שם את השיתוף פעולה עם האויב הקיומי מספר 1 שלנו – איראן במוצהר, גם  נכתב ודווח בכל מקום שהם היו אחראיים הסטות וגם מימנו את ההסטות וגם תחזקו את כל מי שהיה שם שהביא לבלאגן. דבר נוסף צריך לזכור שהמשתתפים במהלך הזה בעצם הביעו תמיכה לכל המדינות הערביות שרואות בו כלי של הטרור והקצנה דתית וזה לא מובן מאליו. אם אנחנו נשב בצד נהיה שותפים לאיראן בחוסר מעש, אנחנו צריכים להיות חלק מהעולם המערבי השפוי – לדאוג לשלום לדו קיום והם לא בליגה הזו"

 

מרב לרנר

מרב לרנר