הצו להחלת חוק חינוך מיוחד ביהודה ושומרון נחתם היום (א') על ידי אלוף פיקוד מרכז נדב פדן לאחר הנחייתו של סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) לקדם את חתימת הצו.

חינוך מיוחד תסמונת דאון צרכים מיוחדים
לא סוג ב'. צילום אילוסטרציה: yulia,Pixabay

 

בעבר, נתקלו תושבי יהודה ושומרון בבעיות הקשורות לחינוך המיוחד ביהודה ושומרון כמו אי נתינת שירותי הסעות לילדים הזקוקים להסעה לבית הספר, חוסר בתקצוב כיתות של החינוך המיוחד ועוד. החלת הצו תאפשר מתן מענה ראוי ושווה לתלמידי החינוך המיוחד ביהודה ושומרון כפי שמקבלים אותו שאר תלמידי החינוך המיוחד מ"הצד הנכון" של הקו הירוק.

"בשנים האחרונות אני מקדם עשרות תיקוני חקיקה להשוואת הדין הישראלי ביהודה ושומרון", אמר סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן. "אני מודה לצוות בראשותו של יועמ"ש איו"ש אל"מ אייל טולדנו ולאנשי משרד הביטחון, החינוך והמשפטים שעמלו בשבועות האחרונים על הכנת הצו להחלת חוק חשוב זה".

"חוק חשוב". הדוחף: סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן. צילום: פלאש 90

 

בנט: "ילד שמשתייך לחינוך המיוחד יקבל בדיוק את מה שצריך כמו ילד בכל מקום אחר"

שר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט הגיב לחתימה ואמר: "דין יהודה ושומרון כדין תל אביב וכפר סבא – יצאנו לדרך עם רפורמת החינוך המיוחד כדי להבטיח שהילדים מקבלים את כל שמגיע להם בצורה מסודרת ובניהול יעיל של המשאבים".

לדבריו, "ילדי החינוך המיוחד הם ילדיי, אני גאה בהם ואוהב אותם. ילד שמשתייך לחינוך המיוחד יקבל בדיוק את מה שצריך כמו ילד בכל מקום אחר. ביחד עם הרב בן דהן נוביל את המהלך הצודק והנכון הזה. יהודה ושומרון הם חלק ממדינת ישראל, תמיד היו, ואנחנו נמשיך לקדם את הנושא".

"שר החינוך נפתלי בנט מרוצה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות