ח"כ דוד אמסלם. צילום: פלאש 90
ח"כ דוד אמסלם. צילום: פלאש 90

 

יו"ר הקואליציה הטרי, ח"כ דודי אמסלם, השתתף היום (שבת) בכנס לשכת עורכי הדין שנערך באילת, ואמר כי "ראש ממשלה שמוגש נגדו כתב אישום בגין שוחד – לא יכול להיות ראש ממשלה".

בהמשך הבהיר אמסלם כי הוא מסתייג מהחקירות נגד נתניהו: "במשטר דמוקרטי מאוזן לא חוקרים ראש ממשלה שקיבל מחבר שלו סיגרים. זה מדרון חלקלק. למה שמחר לא נעצור ונחקור ראש ממשלה גם אם הוא קיבל כמה חפיסות שוקולד? דין פרוטה כדין מאה? אני לא רוצה לחיות בעולם שבו אם אני רוצה לתת לחבר שלי סיגר, אני אגיד לו 'חכה, אני אתקשר למנדלבליט לשאול אם מותר'. הציבור מחליף את הממשלה רק בקלפי".

הפגנת השמאל ברוטשילד. צילום: יערה זרד
"יש לאנשים צורך שיאהבו אותם". הפגנת השמאל ברוטשילד. צילום: יערה זרד

 

אמסלם אמר כי לדעתו המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה: "אין לה ברירה, היא כבר יצאה לדרך. תחשבו שאם הם אומרים שאין כלום, מה יקרה במדינה? התפקיד של המשטרה הוא רק לחקור, לא להמליץ".

על ההפגנות נגד השחיתות הנערכות מדי מוצ"ש: "לאנשים יש צורך חזק שיאהבו אותם. למה הם מתכוונים באמירה שלהם שאנחנו מושחתים? אני שונא אנשים מושחתים, גנבים ונוכלים – ומי שמשתייך לקטגוריה הזו לא צריך להנהיג את הציבור".

במוצ"ש צייץ אמסלם: "להמלצות המשטרה מבחינה משפטית וציבורית אין שום משקל. מבחינתי שוחד זה קבלת מעטפות וכספים אסורים, לא סיגרים מחבר אישי. כתב אישום על שוחד במקרה הנ"ל אינו רלוונטי בכלל לנתניהו".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם