אני לא אוהבת צביעות. אני גם לא אוהבת טיפשות אז הציוץ של סמוטריץ' נופל בצד הזה של חוסר האהדה שלי. אבל נחזור לצביעות.

יש מן טרנד כזה שסתם צבר תאוצה ביממה האחרונה, להצטלם עם ערבים 'נחמדים' ולכתוב משהו יהיר וצבוע בסגנון של 'אפשר גם אחרת'. וואלה. אפשר גם אחרת. אנחנו יודעים את זה. לכן אנחנו לא נוהגים לשחוט אנשים ותינוקות ברחוב. אנחנו גם לא מתפוצצים באוטובוסים ברמאללה ואפילו לא מאיימים בסכין של קלמנטינות. אפשר גם אחרת. מעניין אם גם הפייסבוק של שכני בכפר הסמוך מלא בסיפורים על כמה היהודים 'דווקא' נחמדים והנה, יש לי אפילו תמונה.

אנחנו במלחמה

תעסן מיכאלי. מפחדים
תעסן מיכאלי. מפחדים

אז קודם כל, זה גזעני לא פחות מכל אמירה גזענית אחרת. אם אתם מאמינים שכולם מחבלים ויש כמה נורמאליים שאפשר להצטלם אתם, זה מוכיח את מה שאתם חושבים על השאר.

אבל דבר שני, וזה גרוע הרבה יותר, זה צבוע. כי אנחנו כאן במלחמה. לא אינתיפאדה כזאת או אחרת, אלא מלחמה על מי ישלוט בארץ הזאת. אנחנו כרגע בעמדת השלטון אז אנחנו מנסים לבסס את השקט כמה שניתן, אבל הם לא, אז הם נלחמים נגדנו בכל דרך אכזרית אפשרית.

לדבר על שנאה לשפה הערבית או לדובריה זה 'גזעני'. אבל אותם פנטיים פונדמנטליסטים של מוסר שוכחים להציג לנו כמה עובדות לצד הטפות. ואגב עובדות, אם ח"כ סמוטריץ' היה משתמש בעובדות במקום בספקולציות אולי היו נופלים עליו פחות.

אז אין צורך לחשוש שהתינוק ששוכב לצד התינוק שלי יהיה מחבל. יש לחשוש כי אביו או אחיו או אחותו (אני לא שוביניסטית. כולם יכולים להיות טרוריסטים) או אחד מעשרות מבקריו שייך לכמעט שבעים האחוזים (!!) הערבים שתומכים בטרור. יש גם לחשוש כי אחיו צופים מדי יום בשידורי הסתה מחופשים לרחוב סומסום או פרפר לא נחמד. ככל הנראה בני דודיו הגדולים יותר נחשפים במסגרת חוק לימודם לכך שישראל כובשת אכזרית וכי יש להרוג את כל היהודים וכי אמו היא אחת מאלה שהיו מצביעות לחמאס אילו רק יכלו.

איכשהו יש איזה נתון מוזר שחוזר על עצמו: כל אחד מאלפי קורבנות הטרור במדינת ישראל נרצח על ידי ערבי (למעט מוחמד ח'אדיר שהוכר כנפגע טרור). וזה מוזר, אז צריך לחזור על זה שוב: השניים ששחטו הורים ושלושה ילדים בשנתם היו ערבים. זה שנכנס לביתה של דפנה מאיר וגזל את חייה אל מול עיני ילדיה היה ערבי. מי שהתנפל על קשיש בגוש קטיף שהיה בדרכו לתפילה היה ערבי. ואתם יכולים לדמיין את ההמשך.

אגב, גם אלה שמנסים לרצוח אותי על בסיס יומיומי בדרכים שהפכו להיות המערב הפרוע, בצורה שאנו חשים צורך לברך 'הגומל' על כל נסיעה שהסתיימה בנס בשלום, בטנדר שעוקף משאית שעקפה משאית בצורה פראית ודוחק אותי שוב ושוב לשוליים, גם הם בלמעלה מ-90% מהמקרים ערבים.

גם שני הגנבים שחדרו לבית הורי אישי באישון לילה ונאלצתי לפגוש אותם פנים אל פנים היו ערבים. גם אלפי גנבי המכוניות שמסתובבים אצלנו 'בשטחים' באופן חופשי הם לרוב ערבים. גם אלה שפורצים לבתים בשוהם הם ערבים.

אז תבלבלו את השכל על דו קיום. אני בעד דו קיום. אני רוצה להיכנס לעשות קניות בשווקים הערביים ואני רוצה גם שערבים יוכלו להיכנס ולעבוד ביישוב שלי. אבל לא זה ולא זה קורה מסיבה אחת – אני מפחדת להיכנס אליהם ואני מפחדת שהם ייכנסו אלי. ערבים שנקלעים לתוך יישוב יהודי יוצאים משם בשלום ב-99.99% מהמקרים. אם זה הפוך ולא קרה שום לינץ' זה מוגדר כ'נס' ויש צורך להאשים את ווייז וכל העולם לצידו.

אני מכירה ערבים ואני מדברת איתם ואני עושה איתם קניות ואין לי שום בעיה עם אף אחד מהם אישית. יש לי בעיה עם הסטטיסטיקה שהם חלק ממנה.

אנחנו לא גזענים, אנחנו מפחדים. זה הכל.

_

מוריה תעסן מיכאלי היא מרצה וכותבת ב"מתנחלות ברשת"

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20