קפטן הפועל באר שבע אליניב ברדה, שהתמוטט אתמול באימון הקבוצה לאחר שספג כדורגל בחזהו, פרסם בחשבון הפייסבוק שלו סרטון ובו עדכן על מצבו והודה לכל העוזרים והמתעניינים בשלומו.

בני המשפחה של אליניב ברדה, לא מעוניינים שקפטן הפועל באר שבע יחזור בקרוב למגרשים גם אם יקבל אישור מהצוות הרפואי בבית החולים סורוקה בסיום סדרת הבדיקות שיעבור. קפטן האלופה ממשיך לעבור בדיקות שונות כדי לקבל אבחנה מה מצב הלב אחרי שאיבד את ההכרה ועבר החייאה שכללה מכות חשמל. ברדה עצמו מדבר עם בני המשפחה וחבריו לקבוצה על חזרתו המהירה למגרשים, אבל בני המשפחה חוששים מאוד ויש כאלה שמציעים לקפטן האלופה לפרוש.

ברדה בבית החולים עם מליקסון. צילום: אינסטגרם
ברדה בבית החולים עם מליקסון, אתמול. צילום: אינסטגרם

 

מנהל המערך הקרדיולוגי בסורוקה, פרופסור דורון זגר, התראיין הבוקר (ד') לרדיו דרום ואמר דברים שונים מאתמול בנוגע לחזרתו של ברדה לשחק. ״אני לא יודע אם יוכל לחזור לשחק, לא בטוח. נצטרך בימים הקרובים להעריך את מצבו, לראות באיזו מידה אנחנו שקטים שלא נגרם שום נזק לשריר הלב שלו, רק אחר כך נוכל להעריך. אם מדובר רק על הפגיעה מאתמול ואין שום נזק ארוך טווח, אנשים עשויים לחזור לפעילות מלאה במצב כזה".

הדברים הלא מעודדים של פרופסור זגר רק מחזקים את החשש אצל בני המשפחה ובכל מקרה בהתאם לתוצאות הבדיקות הסופיות, אם לא תהיה החלטה שהוא אינו יכול לשחק, ברדה יקבל את ההחלטה בנוגע לעתידו אבל גם אם תהיה חזרה היא תהיה הדרגתית ולא מהירה. במקרה והרופאים לא ימנעו את חזרתו למגרשים, ברדה יחזור בהדרגה, הוא יפחית את העומס באימונים וישחק מעט כאשר המטרה תהיה פרישה בסיום העונה.

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום עם ברדה ואיחל לו החלמה מהירה. רה"מ אמר: "אני שמח לשמוע אותך כי אנחנו צריכים אותך רץ, מכדרר ותמיד תמיד בריא. כולנו החסרנו פעימה ועכשיו אנחנו מתברכים וזה חשוב. שמור על עצמך זה הכי חשוב. תקשיב לרופאים לפני המאמנים". ברדה הודה לרה"מ על שיחת הטלפון ואיחולי ההחלמה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20