נוי שטרית ועלא אבו סגיר. צילום: פייסבוק
נוי שטרית ועלא אבו סגיר. צילום: פייסבוק

 

נוי שטרית, שחזרה לפני כשבוע לחיק היהדות – שבה לבן זוגה המוסלמי. שטרית התאסלמה בחודש שעבר במסגד אל אקצה לצורך נישואיה עם עלא אבו סגיר, ולאחר פעילות של ארגון להב"ה שבה לפני ראש השנה לעם היהודי במהלך טקס השבה ליהדות שנערך בבית כנסת, יחד עם בנצי גופשטיין מייסד ומנכ"ל ארגון להב"ה למניעת התבוללות בעם היהודי.

בנצי גופשטיין הגיב לחזרתה של שטרית לבן זוגה המוסלמי: "רשות כל אדם נתונה לו: אם רצה להטות עצמו לדרך טובה ולהיות צדיק, הרשות בידו; ואם רצה להטות עצמו לדרך רעה ולהיות רשע, הרשות בידו" רמב"ם הלכות תשובה. אנחנו נמסור נפש על כל יהודיה ונעזור לכל אחת שתרצה לעזור לעצמה ולחזור בתשובה. במשך חודש שלם פעילים שלנו היו בקשר עם נוי. בשבוע שעבר היא רצתה לחזור בתשובה. נוי ביקשה שנצלם אותה חוזרת ליהדות וכך עשינו. היא הייתה בדירות החירום שלנו".

 

"לפני החג המלצנו לה להישאר ולקבל ליווי תמיכה וטיפול מקצועי אך היא ביקשה לחזור לבית אימה וכך עשתה מכיוון שאנחנו לא מחזיקים אף אחת בכח", סיפר גופשטיין. "בערב החג היא שלחה לנו תודה מרגשת. ולצערי בצאת החג חסמה אותנו. חיכינו והיינו בקשר עם המשפחה ואיתה ללא הצלחה בנתיים. ולכן לא פירסמנו עד שהיא בחרה להעלות תמונה שלה עם הערבי. אנחנו לא מתחרטים ונעשה זאת שוב בכל רגע לכל יהודיה שתרצה".

נורא חוזרת להיות נוי. מתוך 'הפטריוטים'

גופשטיין הוסיף: "מאז שסיפור החזרה של נוי התפרסם הצלחנו להשיב בזכות הפרסום עוד ארבע בנות חזרה לעם היהודי וכרגע הן בדירות של להב"ה. והתחלנו לטפל בעוד 16 מקרים שהגיעו אלינו השבוע. נמשיך לפעול למען בנות ישראל. ונזכור שאסור להתייאש מאף אחת".

נוי שטרית עם בנצי גופשטיין. צילום: TPS
נוי שטרית עם בנצי גופשטיין. צילום: TPS

 

שטרית, תושבת אשקלון במקור, ואבו סגיר, תושב רהט, הכירו בטיילת באשקלון, התחתנו בחודש שעבר על הר הבית כשעל ראשה רעלה ועברו להתגורר יחדיו בבאר שבע. מאז החתונה, קיבל הבעל שיחות איומים מצד מי שהגדירו עצמם כפעילי ארגון להב"ה, בהן דרשו ממנו לשחרר את שטרית. גם מהצד הערבי קיבלה משפחתו של אבו סגיר איומים. "אני פוחד על אח שלי, אבל אני אתמול ואחזק אותו", סיפר אחיו, עמאר לערוץ 10 אחרי החתונה.

החתן מצידו, אמר בשיחה עם ערוץ 10: "לא עשיתי משהו רע, לא חוקי. עשיתי הכל טוב, מאהבה. התחתנתי כמו כל זוג שמתחתן". עלאא' אף הכריז: "נלחמתי על הבחורה הזאת". בעקבות האיומים, התלונן עלאא' במשטרה ושטרית סגרה את עמוד הפייבוק שלה.

לדברי אביהּ החורג של שטרית בשבוע שעבר, "היא בוכה לה [לאמא שלה – א.ר] עכשיו בטלפון, אומרת לה 'אמא אני רוצה להתאבד, נמאס לי לחיות, אני פגעתי בך'", וסיפר כי "אמא שלה שבורה גמורה, כל היום רק בוכה".

נוי שטרית - לפני ואחרי. צילום שמאלי: TPS
נוי שטרית. צילום שמאלי: TPS

בממוצע: כל שלושה ימים מתאסלמת בארץ יהודיה

על פי נתוני משרד המשפטים, בכל שנה מתאסלמות בישראל כ-100 נשים יהודיות בממוצע. במילים אחרות, בממוצע כל שלושה ימים מתאסלמת בארץ יהודיה. כ-5% מכלל המשפחות בישראל הן מעורבות, כלומר אחד מההורים אינו יהודי. התופעה חדשה יחסית, אך היא בעלייה מתמדת. בסוף ינואר 2008 היו בישראל 92,612 זוגות מעורבים: ב- 55,463 מזוגות אלה האישה אינה יהודייה, וב-37,149 מזוגות אלה הגבר אינו יהודי. עוד עולה מהנתונים הנכונים לינואר 208, כי 118,511 ילדים בישראל גדלים במשפחות מעורבות: 49,009 מהם גדלים במשפחות שבהן האם יהודייה ו-69,502 ילדים גדלים במשפחות שבהן האב יהודי. (ילדים אלה אינם נחשבים יהודים ויוגדרו במשרד הפנים כחסרי סיווג דתי). סיכוייו של ילד שגדל במשפחה מעורבת, להקים בעתיד משפחה מעורבת- גבוהים.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם