בלשכת שר הביטחון אביגדור ליברמן מסרו הערב כי "לאור השקט הביטחוני שנשמר לאורך השבוע האחרון והירידה המשמעותית באירועים", הנחה השר לפתוח מחדש את מעבר ארז החל ממחר (ב׳). זאת לאחר התייעצות עם צה"ל, השב"כ, המל"ל ומתפ"ש.

מעבר ארז. צילום: אדי ישראל, פלאש 90

 

לאה גולדין: "ביבי ושרה נתניהו – אם הדר היה הבן שלכם – הוא כבר מזמן היה פה"

אחר הצהריים הגיעו עשרות אנשים לגינת 'שרונה' כדי לחנוך את מיצג הכומתות של "מסדר הדר" לציון ארבע שנים לסיום מלחמת 'צוק איתן' ללא השבת הבנים, סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול.

אימו של הדר, ד"ר לאה גולדין, התייחסה בדבריה למגעים שמנהלת ממשלת ישראל מול חמאס ואמרה כי "מקבלי ההחלטות לא רוצים לקבל החלטות ועוסקים במכבסות מילים. אנחנו לא קוראים לזה הסדרה, אלא קוראים לזה הטפשה. ואנחנו לא טיפשים".

גולדין המשיכה וקראה: "ראש הממשלה ושרי הקבינט תפסיקו להיכנע לחמאס ותחזירו את הבנים הביתה. ביבי ושרה נתניהו – אם הדר היה הבן שלכם – הוא כבר מזמן היה פה ולא היינו צריכים להמתין 1,460 ימים".

גולדין באירוע ב'שרונה'. צילום: "מסדר הדר"

ח"כ חזן: "לא נקבל את הבנים? אין סחורות במעברים"

ח"כ אורן חזן (הליכוד) שהשתתף האירוע, תקף במהלכו את שר הביטחון ואמר כי "מי שיושב בקומה ה-14 במשרד הביטחון ממולנו ולא מקשיב – הבעיה היא שלו ולא שלנו". חזן הוסיף כי "1460 יום שעברו, שרים באו והלכו, אבל הדר ואורון עדיין נמצאים בעזה. שר הביטחון שלא יודע לעסוק בביטחון, לא עושה את עבודתו, צריך להחליפו. לא נקבל את הבנים? אין סחורות במעברים, אין חשמל בעזה, אין תנאים בבתי הסוהר. אנחנו לא מעורבים בהסדרה? הפלא ופלא יש שקט. ליברמן – אם לא תחזיר את הבנים בבחירות הבאות לא תהיה בכנסת".

חזן באירוע. צילום: "מסדר הדר"
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון