במהלך מפגש שהתקיים היום (שישי) מול גבול רצועת עזה, הגיבה לאה גולדין, אמו של הדר, שגופתו מוחזקת בשבי ארגון הטרור של חמאס מאז 2014, להצעתו של שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב ואמרה: "השליח הזה פועל נגד החוק ההומניטארי הבינלאומי. זהו אותו או"ם שאחראי להפסקת האש ההומניטארית שבגללה הדר נהרג. זה אותו או"ם שהקריאה אליו צריכה לצאת מראש הממשלה".

לאה גולדין נואמת מול רצועת עזה. צילום מסך.

 

לדבריה, "הבעיה שלנו היא שמאז שמלדנוב נכנס לתפקידו, לא רק שהוא לא נותן יד לפתרון הבעיה, הוא פועל נגדנו. הוא לא עשה דבר כדי להשיב את החיילים. האמירה צריכה להיות 'הומניטארי תמורת הומניטארי', בדיוק כמו שטראמפ עשה בצפון קוריאה".

האירוע היום נערך באנדרטת "חץ שחור" במסגרת 'מסדר הדר' למען השבת חיילי צה״ל סגן הדר גולדין וסמ״ר אורון שאול הי"ד.

החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד

 

באירוע – המתקיים זה השבוע השביעי – השתתפו יו״ר סיעת הבית היהודי ח״כ שולי מועלם רפאלי, יו״ר קק״ל דני עטר, אלוף פיקוד דרום לשעבר ד״ר יום טוב סמיה, ראש מועצת אשכול גדי ירקוני ומשפחת גולדין. במפגש השתתפה גם תנועת "אור", שאף הפריחה לאחר האירוע מהמועצה האיזורית אשכול 5,000 "בלונים של אהבה" לרצועת עזה, אבתגובה ל- 5,000 "עפיפונים של שנאה".

'מסדר הדר' הוא מערך של פעילים שמבוסס על צבא של ישראליות וישראלים מתנדבים, ומטרתו ליזום, לנהל ולקיים מגוון פעילויות להשבת הדר גולדין, אורון שאול והאזרחים הישראליים, במרחב הציבורי הישראלי והבינלאומי.

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל