עם התגבשות הסכם להפסקת אש זמנית בין חמאס לישראל בגבול הרצועה, הבוקר יפתח מחדש מעבר כרם שלום. "הפסקת אש זו מילה שבשבילנו היא סדין אדום. הדר נהרג בהפסקת האש", אומרת לאה גולדין, אמו של הדר הי"ד שגופתו מוחזקת בשבי חמאס ברצועת עזה יחד עם גופתו של החייל אורון שאול הי"ד ועם האזרח אברה מנגיסטו.

לאה גולדין בדיון הוועדה לביקורת המדינה, צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לדבריה, "אנחנו נמצאים מצב כניעה מטופש אנחנו נמצאים. עדיין לא פתרנו את הפסקת האש של 2014". האם מאשימה את מערכת הביטחון בהפקרת בנה בפרט וחיילי צה"ל בכלל וטוענת כי "החיילים מובלים כצאן לטבח להפסקת אש באותו פורמט, עם אותם גורמים. זו פשוט כניעה מוחלטת. כולם צריכים להתעורר".

גולדין הזכירה כי "רה"מ הוא זה ששחרר מחבלים בעסקת שליט" והוסיפה כי גם היום בממשלה "ממשיכים להתנהל כאילו חיילים הם כוסות חד-פעמיות".

בתוך כך, בהתאם להחלטת שר הביטחון אביגדור ליברמן ובהתייעצות עם הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, יפתח כאמור הבוקר (ד') מחדש מעבר כרם שלום לפעילות מלאה ויורחב מרחב הדיג ברצועת עזה לתשעה מיילים ימיים.

שר הביטחון אביגדור ליברמן בכרם שלום. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

אמש (ד') הודיע שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, כי מפלגת 'הבית היהודי' תתנגד להסכם של שקט זמני אשר יאפשר לחמאס להתחמש מחדש ולהתעצם לקראת הסבב הבא.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20