אורית (19), ביתו של מיכאל (מיכי) מרק הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בכביש הסמוך לביתם בעותינאל, נישאה הערב (ד') לבחיר ליבה דניאל אטינגר, 14 חודשים לאחר הרצח וחצי שנה לאחר אירוסיהם. הזוג הצעיר יתגורר בעותניאל. ראש המוסד שהוא גם דוד הכלה בירך את הזוג ואמר: "ידיי ורגליי רועדות כאן יותר מכל מקום אחר. כשדניאל ואורית רקדו בדרך לחופה חשתי שמימיננו דניאל ומשמאלנו מיכאל".

אורית ודניאל באירוסיהם. מתוך עמוד הפייסבוק של אורית
אורית ודניאל באירוסיהם. מתוך עמוד הפייסבוק של אורית

 

בתקופה שלפני החתונה, שיתפו אורית ודניאל, כל אחד בנפרד, את תחושותיהם בעמודי הפייסבוק שלהם. אמש, 24 שעות לפני החתונה, כתבה אורית, "ערב שלפני היום המרגש בחיי, ערב מלא בהרגשות, מלא עצב, מלא שמחה! הכל מעורבב מאוד. שוב המחשבה על זה שאבא לא ילווה אותי יחד עם אמא לחופה. וכל ההרגשה הזאת שאבא לא היה איתי בכל התהליך הזה". "ההתרגשות בשיאה החתונה ממש עוד שניה, והחוסר בלתי ניתן לשליטה.. ", כתבה בפוסט שהעלתה בשבוע שעבר.

עוד כתבה אורית, כי "ברור שאבא יהיה איתנו בחתונה, יהיה קשה בלי החיוך הקורן העיניים הנוצצות, בלי החיבוק, האור , המבט האוהב.. הכל הכל, הוא יהיה חסר!". היא הודתה לתומכים הרבים שחיזקו והרעיפו אהבה עליה ועל משפחתה ברגעים הקשים והמשמחים כאחד והזמינה את הציבור הרחב להגיע לאירוע ה"שבע ברכות" שיתקיים בירושלים ביום ראשון הקרוב. "אני לצערי לא יכולה באמת להזמין את כולם לחתונה, שתבואו ותשמחו איתי. אבל אני כן מזמינה את כולכם לשבע ברכות", התנצלה.

"לא יודע איך מצפים ממישהו לישון לילה לפני החתונה שלו…", כתב מצידו דניאל, החתן הטרי באותו הזמן. "זכיתי בגדול! אדם שמשלים אותי והוא הכל בשבילי.. כל העולם ומעבר לו". דניאל המשיך וכתב ערב היום המאושר בחייו, "הבנתי דבר עצום: בני אדם הם לא בני אלמוות, אבל הם חיים חיי נצח. הדורות שבאים כל הזמן הם המשך ישיר של הכוח שניתן להם מקודמיהם. הם ממשיכם את דרכם. בשבילם ובגללם. זה לא משנה מה השם שלהם, משנים השמות שהיה להם לדוגמא. מה הם עשו? למה חינכו אותם? מה דרשו מהם? אם הם ככה – כנראה שזה אתה. ואם זה אתה – מי ייתן וככה יהיה גם בדור הבא. מי ייתן ונזכה. בורא עולם בקניין, השלם זה הבניין!".

חווי התעוררה והתבשרה שבעלה איננו

חווי מרק קיבלה את הבשורה המרה על רצח בעלה ואב המשפחה, מיכאל, בפיגוע הרצחני בכביש 60 כשהיא מאושפזת בבית החולים, והיום בישרו לה ילדיה את הידיעה הקשה על רצח בעלה ואב המשפחה מיכאל בפיגוע הרצחני בכביש 60. אז אמרה אורית: "אבא שלי מרפא את אמא מלמעלה".

כזכור, בחודש יולי שעבר, פתחה חוליית מחבלים, משוחררי עסקת שליט, בירי מרכב חולף לעבר רכב משפחה שיצא מעתניאל לכיוון צפון. כתוצאה מהירי, רכב המשפחה התהפך ואבי המשפחה, מיכי מרק נהרג, האם חווי מרק, נפצעה קשה ושני הילדים נפצעו במצב בנוני וקל. כולם פונו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. לזוג מרק עשרה ילדים, שניים מתוכם שהו ברכב בזמן הפיגוע ונפצעו.

המוני אנשים ביקרו בבית המשפחה בעותניאל במהלך השבעה, ואורית שוחחה אז עם כלי התקשורת. "אם אבא שלי היה רואה כמה אנשים באו אליו הוא היה גאה אנחנו נפיץ את האור שלו", אמרה. "אני מרגישה שאבא שלי היה קדוש ואבא שלי עכשיו מרפא מלמעלה את אימא שלי וזה פשוט נס. אימא שכמעט מתה לנו. ועכשיו היא גיבורה".

ילדי משפחת מרק בשבעה
ילדי משפחת מרק בשבעה

 

בהכנת הכתבה סייעה טל מאיר.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20