כתובת "מוות לביבי" נמצאה הבוקר (א') על מדרכה ברחוב ביל"ו בתל אביב. צו איסור פרסום הוצא על פרטי החקירה שנפתחה בעניין. ראש הממשלה בנימין נתניהו נמנע מלהתייחס לכך בדבריו בפתח ישיבת הממשלה.

כתובת הנאצה ברחוב בת"א. צילום: אופיר זליקוביץ

 

חברי מפלגת הליכוד מיהרו לגנות את המעשה. "ההסתה נגד רה"מ חייבת להיפסק, עכשיו ומיד!", אמר בתגובה שר התקשורת איוב קרא. "שלא תגידו שהכתובת לא על הקיר, כי אמנם היא מרוחה על מדרכות ת"א – אבל היא זועקת מהגיליוטינות בהפגנות, העבודות בבצלאל וכיוצא בזה. לצערי תמיד יהיו האנשים שיעשו מעשה, כי דמו הותר- ורק אז אולי נכה על חטא. ההסתה הזו חייבת להיפסק, ויפה שעה אחת קודם!".

"גרפיטי במרכז ת"א עם הכיתוב 'מוות לביבי' זו הסתה חמורה וחציית קו אדום, בין אם הרקע אישי, אידיאולוגי, או התנגדות לגירוש מסתנני העבודה. אנחנו קרבים אל סף התהום. העבריינים חייבים להילכד במהירות ולהיענש במלוא חומרת הדין", אמר השר ישראל כץ.

"הכתובת זועקת מהגיליוטינות בהפגנות". גיליוטינה בהפגנת השמאל. צילום: ישי פרידמן, מקור ראשון

 

גם יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין הגיב גם הוא וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "שוב כתובות נאצה, הפעם נגד ראש הממשלה. מתי כבר נבין שהסתה מובילה לאלימות? מותר לבקר, מותר לא להסכים – אבל אסור בכל איסור להסית".

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, כתב כי "לא צריך גרפיטי בתל אביב כדי להזדזע ממה שקורה כאן כמעט כל יום נגד ראש הממשלה שלנו" וקרא: "עכשיו כשהכתובת על הקיר, תרתי משמע, תעצרו את זה".

"מתי כבר נבין שהסתה מובילה לאלימות?". פוסטר מסית שהכינה סטודנטית במכללת 'בצלאל' בי-ם
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי