כתובת נאצה נגד הנשיא ריבלין בתלמוד תורה בוסטון בבני ברק, צילום: איתי גדסי
כתובת נאצה נגד הנשיא ריבלין בתלמוד תורה בוסטון בבני ברק, צילום: איתי גדסי

"ריבלין משומד נאצי": זה לשון הכותבת שרוססה הלילה (רביעי) על קיר תלמוד תורה "בוסטון" שברחוב החזון איש בבני ברק. על פי הדיווח ב- ynet משטרת מרחב דן פתחה בחקירה.

בשבוע שעבר רוססה בחצר בית ספר אחר בבני ברק כתובת אחרת נגד ריבלין שכינתה את הנשיא "צלם בהיכל".

הנשיא ריבלין בתלמוד תורה "בוסטון" בבני ברק. צילום: מארק ניימן/לע"מ
הנשיא ריבלין בתלמוד תורה "בוסטון" בבני ברק, באוגוסט. צילום: מארק ניימן/לע"מ

באתר 'כיכר השבת' נכתב כי המעשה הוא תגובת מחאה לביקורו של הנשיא את תלמידי תלמוד תורה "בוסטון" בפתיחת שנת הלימודים הנוכחית.

הנשיא ריבלין אמר היום במהלך אירוע עם ראשי רשויות מקומיות ""זה לא פשוט לפעמים, לשאת בתואר הזה משרת ציבור,לעתים הוא מביא אותך לקו האש, לנקודת עימות, אבל האמונה הפנימית בצמד המילים הזה, משרת ציבור, היא חזקה מהכל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב גם הוא ואמר כי: "כתובות מסוג זה ראויות לכל גינוי ואין מקומן בשיח הציבורי בישראל".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין גינה את המעשה הבוקר וכתב בציוץ בטוויטר: "מגנה בחריפות את ההתקפה הנשיא. השיח הקלוקל מתדרדר ועלול להביא לפגיעה בנפשות. על כולם לגנות מעשים מעין אלה ולפעול נגד הסתה ביד קשה וללא רחם".

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג רמז כי ישנו קשר בין נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנסת השבוע, ובין מעשה הנאצה: "הנה זה בא: לפני יומיים אמרתי שתכף יכנו את הנשיא ריבלין בוגד. התחלנו בחמוצים ומהר מאד הגענו למשומדים נאצים.הפה שהתיר נדרש מיידית לאסור ולעצור!", צייץ הרצוג בטוויטר.

יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד הגיב גם הוא, וצייץ: "לכל מי שהסית נגד הנשיא אתמול ״והזדעזע״ היום מכתובות הנאצה נגדו. מה חשבתם שיקרה?", יו"ר 'התנועה' ח"כ ציפי לבני צייצה: "כתובות הנאצה נגד נשיא המדינה נכתבו בדיו הנאומים המתלהמים והמסיתים נגדו. מספיק עם זה!".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20