השמאל הקיצוני נגד מרים פרץ: חנה בית הלחמי, לשעבר חברת מועצת עיריית רעננה כתבה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט נגד זכייתה של האם השכולה בפרס ישראל, והשוותה את הענקת הפרס לפרץ לכסף שמעבירה הרשות הפלסטינית למחבלים. הסיפור פורסם לראשונה באתר "ישראל היום".

הפוסט של חנה בית הלחמי

 

"בפעם הבא", כתבה בית הלחמי, "שידברו כאן עם קצף על השפתיים על האמהות של השאהידים ועל מימונן ע"י הרשות, תזכרו שמדינת ישראל מעניקה פרס ישראל (כולל צ'ק שמנמן) לנשים לא על הישגיהן חלילה, אלא על הקרבת הבנים במלחמה. כפיים".

דבריה של בית הלחמי עוררו סערה ברשת והיא זכתה לתגובות זועמות מגולשים.

מי שעוד תקפו את דבריה הם חברי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות. דבורה גונן, אמו של דני ז"ל שנרצח בפיגוע לפני כ-3 שנים ליד הישוב דולב שבבנימין, מסרה: "עצוב לראות איך השמאל הקיצוני מאבד את עצמו לדעת שוב ושוב. מרים פרץ, אמם של שני גיבורי ישראל שמסרו את נפשם כדי שאותה גברת סהרורית תוכל להמשיך להפיץ את דברי הבלע שלה, היא קונצזוס בחברה הישראלית".

מרים פרץ.

 

מתנועת "אם תרצו" נמסר כי הם "ימשיכו לפעול ללא לאות למען חיילי צה"ל ונגד ארגוני הדה לגיטמציה המבקשים לפגוע בהם. לא יעלה על הדעת שמי שמטיפה נגד חיילי צה"ל תמשיך להופיע בפני חיילי צה"ל. הגיע הזמן להרחיקה מכל הקשור לצה"ל. חופש הביטוי לא נועד כדי לבזות את זכר הנרצחים. אוי לאותה בושה".

בתגובה לפרסום מסרה בית הלחמי לאתר "ישראל היום": "הדברים לא ראויים לתגובה".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20