ברשתות החברתיות הופץ מכתב מרגש בו מתנצל צ'רלי אזריה בפני בנו אלאור, על שהפקיר אותו במערכה המשפטית מול צה"ל, בעקבות פרשת הירי במחבל בחברון. כעת נודע לאתר ערוץ 20 כי המכתב שזכה לאלפי שיתופים מפוברק לחלוטין.

נזכיר כי בסוף השבוע האחרון חלה הידרדרות במצבו של אביו של לוחם כפיר, אלאור אזריה. הוא מאושפז בשנית בבית החולים אסף הרופא, לאחר שהתגלה במוחו קריש דם.

 צ'רלי פורץ בבכי בדיון של בנו בבית הדין ביפו

במכתב שכותרתו "אני מבקש סליחה מהבן שלי" נכתב בשם האב: "בן יקר שלי, במכתב זה אני רוצה לספר לך על הכאב שאני נושא בליבי מאז המקרה. אני גם רוצה למסור את התנצלותי מול כל עם ישראל. לא, לא התנצלות על מה שעשית – התנצלות שלי אליך;  שגידלתי אותך במדינה כזאת, מדינה שאזרחיה לא ברי זכויות. ליבי כואב כל יום שאתה יושב מאחורי סורג ובריח".

עוד מגולל המכתב את הדרכים בהן שמר לכאורה, צ'רלי על בנו בשלבים שונים בחייו מבית הספר ועד לבילויים בערבים. "9 שנות מאסר על זה שלקחת חיים למחבל שמקדש את המוות. הוריו תמכו בו ללכת ולהרוג יהודים, אני תמכתי בך ללכת ולהגן על עמך. כל אותם מחבלים שנכנסו לכלא יחיו בתנאים סוציאליים מעולים ילמדו תארים וישתחררו בעסקה הבאה. הם יצאו גיבורים!!!", לשון המכתב.

המכתב שפורסם בשמו של אזריה
המכתב שפורסם בשם האב

"לעומת זאת אתה תצא עם כתם ענק על חייך. למה אני בכלל צריך להשוות אותך למחבל? אלאור, בן שלי, אני לא מאמין שאני לא יכול להגן עליך עכשיו. יודע מתי בכיתי? כשראיתי אותך אזוק הסתכלת עליי ואמרת לי בדמעות "אבא תעזור לי". תמיד חשבת שאני כל יכול".

המכתב שנועד ככל הנראה לעורר אמפתיה בקרב הציבור לחייל נחתם במילים: "תסלח לאבא שלך שגידל אותך ושמר עליך כל חייך,
וכעת הוא מוסר את הדבר הכי יקר לו למדינה שלא אכפת לה,לא מאזרחיה ולא מחייליה שמוסרים נפשם עבורה. אבל דבר אחד אני רוצה להדגיש: אלאור, בני היקר, אני מעדיף אותך מאחורי סורג ובריח מאשר בארון עטוף בדגל ישראל".

בשיחה עם שרון גל לאתר ערוץ 20 הוא מסביר כי המכתב מזויף וכלל לא נכתב או פורסם ע"י האב המאושפז.

מצבו של צ'רלי מוסיף להיות קשה

בתחילת השבוע שעבר אושפז לראשונה צ'רלי אזריה, אביו של לוחם כפיר, אלאור, לאחר שהתמוטט והובהל אל בית החולים. לאחר אשפוז זה עבר צ'רלי סדרת בדיקות ובמהלכן עלה כי מדובר באירוע מוחי.

צ'רלי אזריה. צילום: פלאש 90
רפואה שלמה. צ'רלי אזריה. צילום: פלאש 90

בשעות הצהריים, בעת שהיה בסידורים מחוץ לבית עם אישתו אושרה, חש ברע אבל סירב להתפנות לבית החולים. בהמשך מצבו החמיר ולאחר שהגיעו הביתה בני הזוג, חלה הידרדרות נוספת במצבו.

בני המשפחה הזמינו ניידת טיפול נמרץ שפינתה אותו לאסף הרופא. לאחר סדרת בדיקות עלה חשש כי לקה באירוע מוחי והוא הועבר לאשפוז והמשך בדיקות כדי לשלול או לאמת את החשש. בסוף השבוע חלה התדרדרות במצבו של צ'רלי אשר אושפז בשנית.

בעקבות מצבו הרפואי, ערך אמש 'מטה המאבק המשותף לשחרור אלאור אזריה' תפילה המונית לרפואתו ברחבת בניין המחלקה הנירולוגית בביה"ח אסף הרופא בצריפין.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20