חברת התעופה הבלגית "בריסל איירליינס" החליטה להסיר מהתפריט שלה את החלווה הישראלית של "אחווה" רק בגלל שהיא מיוצרת בשומרון.

ראיון מנכ"ל אחווה באולפן "כלכלי בלילה"

לפני שלושה שבועות הסירה חברת התעופה הבלגית "בריסל איירליינס" מתפריט מטוסי החברה את חטיף החלווה של חברת "אחוה" בשל העובדה שהוא מיוצר באזור התעשייה ברקן שבשומרון. החטיף הוסר לאחר דרישה של תנועת הסולידריות הפלשתינית, שטענה כי המוצר מיוצר בשטח כבוש בגדה המערבית.

לפי פרסומים של ארגון הסולידריות הפלשתיני, נוסע שהמריא מנתב"ג לבריסל זיהה את המוצר שאותו הכיר מישראל, ודיווח על כך לארגון הפלשתיני. מכאן עברה הפנייה לחברת התעופה הבלגית, וזו הורתה להסיר את החטיף מהמטוסים.

"מבקשים ממנו לשנות שם וכתובת"

מנכ"ל אחווה, יעקב מלאך, בראיון לתכנית "כלכלי בלילה" בערוץ 20 סיפר: " לאחרונה אנחנו די מורגלים לצרות האלה אבל מתרגלים. אני לא יודע איך זה קורה בשטח אבל אני ער לתוצאות והן לא הכי נעימות לנו אבל ממשיכים הלאה ומתגברים על הבעיות הקטנות האלה"

"אצלנו במפעל יש קיבוץ גלויות, חברת התעופה כועסת שאנחנו מעסיקים ערבים ויהודים? מה הם רוצים שנעסיק רק יהודים? דרך אגב עובדים אצלי גם שומרונים, גם עולים מחבר העמים וגם אתיופים. מה הם רוצים שנגייס רק סוג אחד של אנשים? זה לא ברור לי."

"אני מניח שיווצר איזשהו קשר, לפעמים מבקשים ממנו לשנות אריזה ושם ומותג וכתובת דבר שאנחנו לא מוכנים בשום אופן לעשות, ובד"כ אנשים חוזרים לקנות כי המוצר הוא טוב ואיכותי וזה מה שמעניין בסופו של דבר"

מחברת התעופה בבריסל נמסר בתגובה לשאלה אם החברה הפסיקה לרכוש את המוצר משום מיקום המפעל: "הסרנו את המוצר כי זה לא המוצר שהזמנו. לאחר מכן יצר איתנו קשר לקוח ואמר לנו מאין הוא הגיע, אבל אנחנו אמרנו שזה מוצר שאנחנו בכלל לא מציעים, לכן אמרנו שנחליף אותו בכל מקרה".

"בגלל ההערה הזו שאנחנו רוצים להחליף… אילו הזמנו את המוצר הזה… אבל לא הזמנו אותו… היתה רק תלונה אחת. אם תתלונן על כך שמגישים כרוב ניצנים בטיסות שלנו ולא הזמנו כרוב ניצנים, אז כן, נחליף אותו."

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה