חברת מודיעין אזרחי תובעת את רועי רוזן, הנהג שהקליט את בנו של ראש הממשלה בעת בילוי ומכר את הקלטת לתקשורת.

כתב התביעה שהוגש לבית הדין לעבודה בירושלים ע"י עוה"ד יעל דולב, אדם עדי ואלי בלושבסקי עוסק בהפרת הסכם עבודה, הפרת חובות אמון, תום ולב וסודיות ודורש פיצוי בסכום של 250 אלף שקל.

יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90

 

על פי כתב התביעה, רוזן יחד עם מאבטח מטעם יחידת "מגן" עסקו במשימת אבטחתו של יאיר נתניהו, אשר בילה יחד עם חבריו בתל אביב. רוזן, בניגוד גמור לכל ההתחייבויות החלות עליו ולציפייה מעובד המבצע תפקיד שכזה, הקליט שיחה אישית בין יאיר נתניהו לחבריו אשר נערכה ברכב האבטחה בו נהג".

התביעה מבקשת מבית המשפט להורות לרוזן להמציא לתובעת את כל הקלטות שבדיו ולא להשאיר עותק מהן.

בתביעה נטען כי עם קליטתו של רוזן לעבודה הוא עבר סיווג בטחוני, במסגרתו התחייב בין השאר לשמור על סודיות. "העוסקים במשימות מסוג זה נדרשים לדיסקרטיות מוחלטת מכיוון שהם עשויים להיחשף במהלך עבודתם לסודות אשר גילויים עלול לסכן את ביטחון המדינה או את האישים המאובטחים".

עוד מצוין בכתב התביעה כי הנתבע הינו בעל רישיון חוקר פרטי ואף עבד ככזה טרם העסקתו בחברה. בתחילה עבד רוזן בשמירה ואבטחת בתי שרים ובכירים ולימים הוצב כנהג מבצעי במשרד ראש הממשלה.

בכתב התביעה נכתב עוד כי "סיפור המעשה שלפנינו מגולל מסע, מתוכנן ככל הנראה, של תיעוד במסתרים של אורחות חייו הפרטיים של בנו של ראש הממשלה, מר יאיר נתניהו ולאחר מכן בבחינת הוספת חטא על פשע- ניסיון לספסר תמורת מזומנים ברגעים הפרטיים והדיסקרטיים של יאיר נתניהו, עד אשר מצא כלי תקשורת שהיה מוכן לשלשל לידי הנתבע שלמונים תמורתם".

עו"ד יעל דולב, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד גרוס מסרה: "תופעת ההקלטות הפכה לתופעה קשה ומטרידה במערכת יחסי העבודה. כולם מקליטים את כולם. לא זו הדרך לקיום יחסי עבודה אמינים והוגנים. המקרה שלנו הוא אמנם מקרה קיצון של שימוש לא נאות, בלשון המעטה, של תופעת ההקלטות, אך אני מקווה שבין הדין יגיד את דברו כנגד תופעה פסולה זו".

אמיר איבגי

אמיר איבגי