מתוך הסרטון. צילום: עמוד הפייסבוק של מירי רגב 

שרת התרבות מירי רגב ממשיכה במאבקה נגד ההצגות האנטי ישראליות המוקרנות בתיאטרון יפו: הבוקר (א') העלתה רגב לעמוד הפייסבוק שלה סרטון שהוקרן ביום רביעי אחרון בתיאטרון לכבודה של המשוררת הפלסטינית דארין טאטור, החשודה בהסתה לאלימות ובתמיכה בארגון טרור.

בסרטון זוכים לשבחים המחבלים הפועלים נגד חיילי צה"ל ולאורכו שזורים ופלסטינים שזורקים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילים נקראים גיבורים. "היאבק בגזילת המתנחל ולך בשיירת השהידים. היאבק עמי היאבק בהם", שרה המשוררת על רקע התמונות.

בימים אלה פתחה השרה רגב במאבק לפסילת ההצגה ואף ניסתה לעצור את תקצובו של התיאטרון, אולם היועץ המשפטי לממשלה הבהיר לה כי הסמכות לכך נתונה במשרד האוצר. השרה הבהירה כי תפנה לשר האוצר בעניין זה על מנת שישתמש בסמכותו.

פלסטינים מתפרעים. צילום: מתוך הסרטון
פלסטינים מתפרעים. צילום: מתוך הסרטון
פלסטינים מתפרעים. צילום: מתוך הסרטון
פלסטינים מתפרעים. צילום: מתוך הסרטון

מתיאטרון יפו נמסר בתגובה: "מדובר במופע אורח ואיננו מפעילים צנזורה אומנותית על אירועים כאלו בשם חופש הביטוי".

ממשרד האוצר נמסר: "בהתאם לסיכום הדיון בנושא תמיכות בתחום התרבות שהתקיים אצל היועץ המשפטי לממשלה בהשתתפות שרת התרבות והספורט, מנכ"ל משרד התרבות והספורט והיועץ המשפטי של משרד האוצר סיכם היועץ המשפטי לממשלה כי לאחר שהובאה בפני היועץ המשפטי של משרד האוצר טענה בדבר שמופע תרבות כלשהו מקיים כביכול את אחת מחמש העילות להפחתת תמיכה ממשלתית יבחן היועץ המשפטי למשרד האוצר את המידע ויכריע אם קיימת – על פני הדברים – הצדקה משפטית לבחינת האפשרות להפחית מהסכומים שיש להעבירם למוסד התרבות אם לאו".

"בהקשר זה מסר היועץ המשפטי למשרד האוצר כי בחינה זו תיערך במהירות, וכי להערכתו תוכל להסתיים בתוך שבוע ממועד קבלת הפנייה.

"לפני כשבועיים התקבלו במשרד האוצר מספר פניות של המשרד לתרבות וספורט ושל גורמים נוספים. לחלק מהפניות לא צורף מלוא המידע שתואר באותה פניה ועל כן התבקשה השלמה וחלק מהפניות נבחנות במסגרת לוחות הזמנים שנמסרו כאמור, והכל בהתחשב בנושאים השונים שעומדים על שולחנו של היועץ המשפטי של משרד האוצר וכן ובפרקי זמן שנלקחו לחופשה פרטית במהלך סוף חודש אוגוסט 2017. לאחר השלמת הבחינה שתיעשה בהקדם האפשרי יינתן המענה לפונים".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי