ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב לכנס הדלקת נר שמיני של 'הליכוד' שנערכה בכפר המכבייה והתקבל בחום. נתניהו מנה את הישגי ממשלתו ופירט: "מדינת ישראל עוברת ימים היסטוריים. 100 שנים אחרי הצהרת בלפור, 70 שנים אחרי הקמת המדינה נשיא ארה"ב הכיר בירושלים כבירת ישראל. כל הכבוד לו. זה הישג מדיני ראשון במעלה לישראל".

לדברי נתניהו, "טראמפ הבטיח להכיר בירושלים במהלך הבחירות. אמרתי לו שזה צעד מתבקש והיסטורי. היו מי שניסו לשכנע אותו שישראל לא באמת רוצה את הצעד הזה. הנשיא דיבר איתי כמה פעמים והבהרתי לו – ישראל כן רוצה". לדבריו, "המאמצים הדיפלומטיים האלה נשאו פרי וייזכרו לדורות כמו ביקור טראמפ בכותל. באו"ם אומרים שהכותל זה שטח פלסטיני כבוש. יש לי חדשות בשבילם: זה שלנו ותמיד יישאר שלנו".

באשר למצב הכלכלי אמר ראש הממשלה כי "ישראל הופכת לאחת הכלכלות המתקדמות בעולם". לדבריו, "העלינו את הצמיחה, העלינו את שכר המינימום ושכר החיילים, הוצאנו גז מהמים והפכנו למעצמת סייבר עולמית. רואים את זה בכל חלקי הארץ".

נתניהו בהדלקת נרות. צילום: קובי ריכטר/TPS
נתניהו בהדלקת הנרות. צילום: קובי ריכטר/TPS

 

ראש הממשלה התייחס גם להמלצות המשטרה שצפויות לבקש להעמידו לדין ואמר: "בעוד שבועות בודדים יישבו באולפני הטלוויזיה עיתונאים והכותרות יהיו: 'המלצות חמורות ביותר'. 'מהחמורות שידעה המדינה'. איך אני יודע? כי כבר לפני שנה הודלפה הידיעה: 'המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו'". הוא הוסיף כי "גם נגד הנשיא ריבלין היו המלצות, אבל היום לא זוכרים את זה".

"כשהאמת תצא לאור – יחשף מסע הציד המתוכנן. לא היה כלום", הכריז. "החקירות בזבוז זמן וכספי ציבור – אז יהיו המלצות, אז מה? רוב המלצות המשטרה גם כך מושלכות לפח".

בהמשך, התחייב נתניהו לשמור על ערוץ 20 על רקע הפרסומים על המשבר בעניינו ואמר: "אנחנו נפעל לשמור על ערוץ 20. נדאג שלא רק אנשי שמאל יישבו באולפנים".

בנאומו תקף גם את ההפגנות בתל אביב מידי מוצאי שבת וציין כי אנשי רוטשילד הם אנשי שמאל הממומנים ע"י הקרן החדשה לישראל. "הם נושאים שלטים הקוראים להפסיק את הכיבוש, מניפים שלטי תמכה ב-BDS ואומרים לנו שזה לא פוליטי?", תהה והוסיףף "ברוטשילד רוצים להפיל אותנו לטובת ממשלת שמאל".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20