היום פורסם בגל"צ סיכום נוכחותם של חברי הכנסת במליאה. שיאני ההיעדרויות  מהאופוזיציה ע"פ אתר רול קול הם ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) וח"כ חנין זועבי (מהרשימה המשותפת). מנגד, הח"כים החרוצים ביותר הם נחמן שי ואיציק שמולי (המחנה הציוני).

נציין כי דובר הכנסת ביקש להבהיר כי הנתונים שפורסמו אינם בשום צורה נתונים רשמיים מטעם הכנסת ומי שפרסמם עשה זאת על אחריותו.

הפטריוטים מדברים על נוכחות הח"כים במליאה

ביוני האחרון, על אף נימוקיו כי הוא עסוק במלחמה ב-BDS, החליטה ועדת הכנסת לקנוס את חה"כ לפיד ב-4 ימי עבודה שהם כ-6,000 ש"ח, בשל היעדרותו הממושכת מהמשכן. יו"ר יש עתיד נעדר מ-32 ישיבות מתוך 75 ישיבות מליאה שהתקיימו במושב החורף, שהם 8 היעדרויות מעבר למותר. למרבה האירוניה באוגוסט שעבר לפיד את נאום "הכיסאות הריקים" בו הוכיח את חבריו למליאה על היעדרותם ממנה.

לפיד תקף אז את חברי הכנסת שנעדרו מהמליאה מדיון מיוחד שהתקיים בכנסת על רקע אירועי הרצח של שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים והרצח של עלי דוואבשה בכפר דומא. "אני רוצה לדבר היום אל הכיסאות הריקים במליאה כי בכל אחד מהכיסאות הריקים שיש היום במליאה הזו יושב מישהו שברח מאחריות. בכל אחד מהכיסאות הריקים במליאה הזאת יש עריק מן המלחמה שמתנהלת כרגע בתוך החברה הישראלית".

(הנתונים הרשמיים למושב הקיץ טרם פורסמו ע"י הכנסת)

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20