בבית החולים רמב"ם הודיעו לפני זמן קצר (א') כי לזמר אמיר פרישר-גוטמן לא נותר סיכוי לשרוד: "אפסו סיכויי הישרדות, מיצינו את היכולות הטיפוליות ואין לנו יכולות לעזור עוד".

הפאראמדיק שטיפל בפרישר-גוטמן. צילום: מד"א

"אחרי שבוצעו עוד מספר בדיקות מהבוקר", מסר מנהל בית החולים, "ועד עכשיו למעשה מיצינו את אפשרויות הטיפול השונות ואין לנו יכולות לעזור יותר וכרגע משפחתו יחד איתו. למעשה אין סיכויי הישרדות יותר. לא נקבע מוות מוחי הוא מאוד לא יציב. אין לנו יכולות טיפוליות. ההחלטה בידיו ולנו אין מה להוסיף עוד. הוא קיבל מגוון גדול מאוד של טיפולים. הוא מחוסר הכרה ואין יותר יכולות טיפוליות".

הבוקר המשיך מצבו של הזמר אמיר פרישר גוטמן, להיות קשה מאוד  לאחר שטבע אתמול בחוף לא מוכרז בעתלית. "הסיכויים שייצא ללא נזק משמעותי הם קלושים", סיפר סגן מנהל בית החולים רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל.

אמיר פרישר גוטמן. צילום: פלאש 90
אמיר פרישר גוטמן. צילום: פלאש 90

ד"ר הלברטל שהגדיר את מצבו של פרישר גוטמן "אנוש", סיפר כי הזמר עבר הלילה הרבה טיפולים כדי לנסות ולייצב את מערכות גופו שקרסו.

באשר להחלמה אפשרית אמר סגן מנהל בית החולים כי "קשה לאמוד את זה, אנחנו עדיין בשלב הייצוב". לדבריו,  "אנחנו כרגע לא מנסים לבדוק דברים אחרים, כמובן שיש חשש גדול אבל אנחנו עדיין מנסים לייצב את המערכות האחרות".

ד"ר הלברטל שהסיכויים שפרישמר גוטמן ייצא ללא נזק נמוכים מאוד, אם כי היו מקרים של החלמה במצבים דומים. "כמובן שהיו מקרים של החלמה – זוהי הרפואה, אבל אין ספק שהסיכויים לכך הם קלושים".

כזכור, אתמול (שבת) טבע פרישר גוטמן בחוף הים בנווה ים סמוך לעתלית – חוף שאינו מוכרז. גוטמן נכנס לשחות בים עם אחייניתו כבת חמש, ועם חברה נוספת, בחוף שאינו מוכרז. לאחר שגל סחף את השלושה, גולשים שהיו במקום הצילו את הילדה ואת חברת המשפחה, ופרישר גוטמן אותר מאוחר יותר. פרישר הובהל לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא במצב אנוש.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי