ראש השנה יחול בעוד חודש בדיוק, וכמיטב המסורת בשנים האחרונות הרבה ישראלים מעדיפים להימנע מהבישולים, האירוח והעבודה הקשה ופשוט לארוז את המשפחה ולהגיע לבית המלון. אבל מבדיקת "כלכלי בלילה" – מתברר שהמלונות לא ממש ישמחו לארח אותנו רק ללילה אחד, אפילו לא לשניים.

המלונות שיחייבו אתכם להזמין 5 לילות. מתוך "כלכלי בלילה" 1.9.16

כולנו רגילים לטריק של המלונות לפיו בהזמנת חדר לסופ"ש נחוייב להזמין לפחות 2 לילות. כעת מצטרף לכך טריק חדש – מי שירצה להתארח במלון בראש השנה הקרוב יידרש למינימום של 3 לילות.

3 לילות בראש השנה לזוג + 2 ילדים
3 לילות בראש השנה לזוג + 2 ילדים

העלויות לזוג + שני ילדים הן גבוהות מאוד. אבל גם כאן מדובר ברע במיעוטו ויש מי שלקח צעד נוסף קדימה.
במלונות מסוימים נדרשים הנופשים להזמין מינימום של 4- 5 לילות.  לדוגמה: ב"מעגן עדן" יידרשו הנופשים למינימום של 4 לילות ו"בקראון פלאזה נתניה" הם יידרשו למינימום של 5 לילות.

ישנם גם יחידי סגולה שיציעו לכם חדר ללילה אחד בראש השנה, אך המחיר נאמד באלפי ואף עשרות אלפי שקלים.

עשרות אלפי שקלים ללילה אחד
עשרות אלפי שקלים ללילה אחד

תגובת מעגן עדן: "המדיניות נובעת מרמת הביקוש. בראש השנה, שבועות ואמצע אוגוסט כשמונים וחמישה אחוז מאורחינו הם אורחים חוזרים, יש לא מעט אורחים שמגיעים בתאריכים הללו ולוקחים שישה לילות וחלקם שבוע שלם".

תגובת לאונרדו פלאזה נתניה: "ההחלטה להציע חבילת נופש בת 5 ימים מבוססת על ההבנה שנופשים רבים מעוניינים בחדר לכל תקופת החג והסופ"ש הקודם לו ולכן החלטנו להבטיח את מקומם. לצד החלטה זו נעשתה הורדה משמעותית במחיר".

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה