בנימין נתניהו יחרים פרס א.מ.ת שמחולק בחסות משרד ראש הממשלה. לאחר שפורסם כי איש התיאטרון, השחקן והבמאי עודד קוטלר צפוי לקבל פרס על סך כ-100 אלף דולר ממשרד ראש הממשלה, הודיע באחרונה נתניהו לוועדת הפרס כי אין בכוונתו להשתתף. כך פורסם הערב (ב') במהדורת החדשות של ערוץ 2.

מתוך הפטריוטים, ימים א-ה בשעה 22:00

נתניהו הסביר כי אינו רואה צורך לכבד אדם שהכפיש אותו בפומבי. ביוני לפני כשנתיים תקף קוטלר את שרת התרבות מירי רגב ואת מצביעי הליכוד: "תארי לך, גברת רגב, את עולמנו, עולמך, שוקט. ללא ספר, ללא מוזיקה, ללא פואמה. עולם שאין מפריע בו. אין מפריע ללאום לחגוג 30 מנדטים שאחריהם צועד עדר של בהמות מלחכות קש וגבב".

נתניהו העביר לוועדת הפרס מסר לפיו, "כמי שהוא לפי קוטלר "בהמה מלחכת עשב", אינני רואה סיבה לכבד אותו בנוכחותי".

דבריו של קוטלר זכו לגינוי מקיר לקיר. נתניהו עצמו אמר אז בתגובה לאמירות של קוטלר כי "דבריו מקוממים וראויים לגינוי. לא כל דבר שנאמר צריך לקבל מימון ציבורי".

שרת התרבות מירי רגב השיבה אף היא לדברים ואמרה כי "הכינוי ל-30 המנדטים של הליכוד שהם בהמות מלחכות עשב הוא כינוי החושף את הפנים המכוערות והמתנשאות של הדובר, עודד קוטלר וחלק מהנוכחים שמחאו לו כפיים. האמירה של קוטלר בעיניי מבטאת חושך תרבותי".

גם יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג אמר בתגובה לדברים כי "מילותיו של קוטלר, המילים שיצאו לגרבוז מהפה ומחיאות הכפיים שבאו בעקבותיהן מקהל השומעים, הן התנהגויות שבינן לבין תרבות ואהבת האדם או פלורליזם אין דבר וחצי דבר".