הצעת חוק חדשה מבקשת לקזז כספים לרשות הפלסטינית בגין תמיכתה בטרור. היקף תשלומים אלה עומד על למעלה מ-1.1 מיליארד שקלים בשנה.

את הצעת החוק יזם האלוף במיל' ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) ועליה חתומים ח"כים ממרבית הסיעות הציוניות. בין מגבשי ההצעה: ראשי השב"כ לשעבר ח"כ אבי דיכטר וח"כ יעקב פרי, יו"ר סיעת כולנו רועי פולקמן, יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ רוברט אילטוב ויו"ר הקואליציה דוד ביטן.

מתוך הפטריוטים, ימים א-ה בשעה 22:00

על פי דברי ההסבר להצעת החוק, מדי שנה מעבירה ישראל לרשות הפלסטינית כספים המהווים החזרי מס עפ"י "פרוטוקול פריז", הנספח הכלכלי של הסכמי אוסלו, וזאת מבלי להביא בחשבון את תמיכת הרשות הפלסטינית בטרור באמצעות כספים אלו.  לטענת יוזמי ההצעה, העברת כספים אלו לטרור מהווה הפרה של ההסכמים. על כן מבקשת הצעת החוק לנכות מהסכום המועבר לרשות הפלסטינית, כספים בשיעור תמיכתה בטרור. זאת בהתאם לדו"ח שיפרסם שר הביטחון המתבסס על נתוני הרשות בסיום כל שנת כספים.

"7% מתקציב הרשות הפלסטינית, שחלקו הגדול ממומן על ידי סיוע אמריקאי ואירופי, מופנה על פי החוק הפלסטיני, לתשלום משכורות ולמימון הטבות למחבלים פלסטינים הכלואים בישראל במהלך מאסרם ואף לאחר שחרורם", לשון דברי ההסבר. עוד משמש הכסף "למענק קצבאות למשפחות פלסטיניות שקרובם נהרג או נפצע בהקשר לסכסוך, רבים מהם מחבלים".

גובה הקצבה שמקבל מחבל נגזרת מחומרת העונש שהושת עליו. לפיכך, ככל שמחבל גרם לפגיעה רבה יותר במדינת ישראל ובתושביה, כך גדלה המשכורת לה הוא זוכה. בנוסף, זוכים המחבלים לתהילה מצד הרשות ומנהיגיה. "בשעה שאנו באים בטענות למדינות העולם על העלמת העין מתמיכתה של הרשות הפלסטינית בטרור, מדינת ישראל עצמה נוהגת כך במידה לא מבוטלת", טוענים יוזמי ההצעה.

"התשלומים שמעבירה הרשות למחבלים הם לא רק הסתה אלא גם תמריץ לביצוע פעולות טרור. זה פיתוי של ממש לרצח יהודים ומוטלת עלינו חובה לעצור את הטירוף הזה באופן מיידי", אמר יוזם ההצעה ח"כ שטרן.

הכספים מהווים תמריצים לטרור. יוזם ההצעה ח"כ שטרן. צילום: פלאש 90
הכספים מהווים תמריצים לטרור. יוזם ההצעה ח"כ שטרן. צילום: פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20