קבוצת מדינות ערב בוועד המנהל של אונסק"ו, שהגישה את ההחלטה השערורייתית בעניין ירושלים, סיכלה היום (ב') ניסיון של שגריר ישראל בארגון, כרמל שאמה הכהן, לדחות את כניסת ההחלטה לתוקף, כך דיווח כתב ערוץ 10 מואב ורדי.

הוועד המנהל של אונסק"ו צפוי מחר להתכנס לדיון בו יאושררו כל ההחלטות האחרונות של הארגון על מנת להכניסן לתוקף.

שגריר ישראל לאונסק"ו, כרמל שאמה הכהן. צילום: קובי גדעון, פלאש 90
"ניהול הישיבה מחר ע"י שוודיה מבטיח לערבים שליטה". שגריר ישראל לאונסק"ו, כרמל שאמה הכהן. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

דרך השגריר לאונסק"ו, יזמה ישראל, כאמור, מהלך לדחיית אשרור ההחלטה התוקפת את ישראל על פעולות שהיא מבצעת לכאורה נגד מסגד אל אקצא, ושבה אין אזכור לקשר של היהדות להר הבית.

קבוצת מדינות ערב הפעילה לחץ כבד על יו"ר הועד המנהל מייקל וורבס שלא יסכים לכך לדרישות לדחיית הדיון למועד מאוחר יותר ובעקבות כך החליט וורבס להשעות עצמו מניהול הדיון מחר (ג'). השגרירה השוודית תחליף את וורבס בניהול הדיון והיא ככל הנראה לא תסכים לדחייתו.

שגריר ישראל, שאמה אמר בתגובה כי "הערבים הצליחו להעביר מיני אי אמון ביו"ר הגרמני, אחד האנשים החזקים, המנוסים והמוערכים בארגון ולהדיחו מניהול הישיבה מחר, אבל מתחילים להמאיס את עצמם ואת ההתנהלות הכוחנית-בריונית שלהם על שאר העולם ועל הנהלת הארגון. כמובן שניהול הישיבה מחר ע"י שוודיה מבטיח לערבים שליטה בדיון".

שגריר מקסיקו סיכן את תפקידו ויצא מהאולם במהלך ההצבעה

אנדראס שגריר מקסיקו לאונסק"ו, שקיבל הנחיה להצביע בעד הפלסטינים וכיהודי, מצפונו לא אפשר לו להצביע בעד התעלמות מהקשר ההיסטורי והדתי להר הבית והכותל, קם ויצא מהאולם עם תחילת ההצבעה ואחד מסגניו הצביע. אנדראס, שהחל את תפקידו רק לאחרונה, העמיד בכך את עצמו בסכנת פיטורים.

"אנטישמיות חדשה". מתוך 'הפטריוטים' 13.10

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20