לאחר שפורסמה אתמול רשימת היישובים שהוצתו בשבוע האחרון ויוכרו בנפגעי פעולות איבה, עולה מחקירת הגורמים הרלוונטים כי גם היישוב נטף נפגע על רקע לאומני וייתכן כי ייכנס לרשימה. פלסטיני נעצר בחשד לגרימת השריפה והועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי.

טרור ההצתות. מתוך 'הפטריוטים' 27.11.16

מסקנות העולות מחקירת השריפה בהרי ירושלים, שהחלה בסמוך לגדר הכפר קטאנה, שפרצה כתוצאה מהשלכת בקבוק תבערה מהכפר. האש התלקחה והתפשטה במהירות לכיוון הישובים מעלה החמישה, נטף, ומבוא חורון, כשעיקר חזית האש מתקדמת בעוצמה לכיוון הישוב נטף. בשריפה עלו באש למעלה מ-25 אלף דונם בשמורת כפירה.

פלסטיני מהכפר קטאנה נעצר בחשד שיידה את בקבוקי התבערה שגרמו לשריפת הענק שפרצה.

חקירת השריפה בבית מאיר ע"י חוקרי כבאות והצלה מחוז ירושלים נמשכת, וכשיתקבלו המסקנות הן יפורסמו.

נפגעי ההצתות יוכרו כנפגעי פעולות איבה

רק אתמול פורסמה רשימת היישובים שנפגעו בימים האחרונים מטרור ההצתות, ותושביהם יוכרו כנפגעי פעולות איבה. תושבי חיפה, מושב טל-אל, זכרון יעקב, דולב, גילון, טלמון, נירית, נטף ונווה צוף שבתיהם נפגעו בשריפות יפוצו כנפגעי פעולות איבה. 

הרשות הדגישה בהודעה שפרסמה, כי ככל שיתקבלו ממצאים חדשים שמצביעים על מוקדי שריפה אחרים כהצתות על רקע לאומני, הרשות תעדכן את רשימת היישובים.

"ממכלול המידע שהתקבל ברשות המסים ממשטרת ישראל ומנציבות כיבוי האש עולה כי, נכון למועד זה, מסקנת גורמים אלה היא כי אירועי השריפות במקומות אלה הן הצתות מכוונות שעולה בהן חשד סביר כי מקורן בפעולות איבה", כך נמסר בהודעת רשות המסים.

"לאור כך, המסקנה המתבקשת שבמקומות אלו ניתן לקבוע כי מדובר בנזק מלחמה כהגדרתו בחוק מס רכוש וקרן פיצויים, או כי מדובר בפגיעת איבה כהגדרתה בחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, אשר אלו מזכים בפיצויים על פי חוק".

היום בשעה 11:30 בבוקר יכנסו שר האוצר, משה כחלון וסגנו הרב יצחק כהן את בכירי חברות הביטוח בישראל לדיון מיוחד בנושא גל השריפות.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.