נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ מתייצב פעם נוספת לצד ישראל על רקע הפרסומים כי ידו של ממשל אובמה נמצאת מאחורי המהלך האנטי ישראלי באו"ם.

"לאו"ם יש פוטנציאל". נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ
מתייצב לצד ישראל. נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ

"עושה כמיטב יכולתי להתעלם מההצהרות הנפיצות והמכשולים של הנשיא אובמה. חשבתי שחילופי השלטון יעברו בצורה חלקה -הם לא!", צייף טראמפ לפני זמן קצר.

"אנחנו לא יכולים לאפשר יחס מבזה ומזלזל כלפי ישראל. בעבר ישראל היתה חברה קרובה של ארה"ב אבל לא עוד. תחילת הסוף הייתה הדיל האיום עם איראן וכעת המהלך באו"ם. תהיי חזקה ישראל, ה-20 בינואר מתקרב!", הוסיף הנשיא.

זמן קצר לאחר מכן צייץ ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בתגובה: "הנשיא הנבחר טראמפ, תודה לך על החברות החמה ועל התמיכה החד – משמעית בישראל".

גם שר החינוך נפתלי בנט הגיב לדברים בטוויטר: "בשמה של ישראל: תודה הנשיא הנבחר טראמפ. נותרנו חזקים במשך 3000 שנה, נוכל לבטח להישאר חזקים במשך  30 ימים נוספים".

טראמפ: "לאו"ם יש פוטנציאל"

כזכור, בליל שלישי מתח  טראמפ ביקורת על האו"ם, בעקבות ההחלטה האנטי ישראלית מסוף השבוע לפיה כל פעילות ישראלית ביהודה ושומרון מנוגדת לחוק. " לאו"ם יש פוטנציאל אדיר", צייץ טראמפ בטוויטר, "אבל כרגע הוא רק מועדון בו אנשים מתאספים כדי לדבר ולהנות. כל כך עצוב!".

מתוך 'לפני כולם' (ג')

מיד לאחר קבלת ההחלטה במועצת הביטחון של האו"ם בה נמנעה ארה"ב מהלטיל וטו יצא טראמפ למתקפה. "באשר לאו"ם, דברים ישתנו אחרי ה-20 בינואר", כתב הנשיא הנבחר בטוויטר והתייחס ליום בו תסתיים כהונת הנשיא היוצא ברק אובמה.

יממה לאחר מכן (מוצ"ש) כתב טראמפ: "ההפסד הגדול של ישראל באו"ם יקשה רבות על ניהול משא ומתן לשלום. חבל, אבל אנחנו נגרום לזה להתממש בכל מקרה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20