אמזון הודיעה כי תפיק גרסה אמריקאית לסדרת הדרמה ״שטיסל״. הסדרה עוסקת בקורותיה של משפחה חרדית בירושלים ושתי עונותיה שודרו ב-yes (עונתה השלישית צפויה להצטלם ב-2017). "דדליין" מדווח היום, כי הסדרה שנרכשה על ידי amazon תקרא emmis והיא תכתב ותבויים על ידי איתן כהן.

ראיון שולם וקיווע ל"כלכלי בלילה"

"הסדרה מזכירה לכולנו לאהוב"

בראיון בתוכניתנו "כלכלי בלילה" התראיינו דובל'ה גליקמן ומיכאל אלוני, המגלמים את הדמויות הראשיות בסידרה, עם שרון גל וסיפרו על תחושותיהם על כך שהסדרה תופק בגרסה אמריקאית:

גליקמן אמר כי הוא היה מופתע אם הדברים לא היו כך "אני הייתי מאוד מאוד מתפלא אם זה לא היה נמכר לאנשהו כי זה תסריט שיוצא מגדר הרגיל".

מיכאל אלוני  מספר כי ידע על הדבר כבר ממזמן "אני יכול לספר לך מההפקה שהזכויות נמכרו לאמזון כבר מהעונה הראשונה ועכשיו היא מפיקה את זה".

דובל'ה גליקמן מספר מדוע לדעתו הסדרה הצליחה להכנס ללב של רבים כל כך "זה שזה נמצא בעולם החרדי מוסיף לזה, התסריט הוא בעצם על יחסים בתוך המשפחה, בין אב לבן, בין אב לבת. זה שזה בתוך משפחה שניצבת בפני אלוהיה יום יום זה רק מוסיף לכל העניין הזה".

אלוני חותם את הראיון ואומר "זה מוכיח ששטיסל פותחת את הלב, ומחברת, ורחבה. מלמדים אותנו היום לשנוא, לקחת צד ולהפריד. הסדרה הזו מזכירה לכולנו לאהוב, להיות ביחד בלי ההפרדות".

כל מכירה של סדרה ישראלית לחו״ל מהווה כבוד גדול, אך הפעם מדובר בגאווה גדולה במיוחד – את הסדרה תפיק חברת ok goodnight של מרתה קאופמן, אחת היוצרות המצליחות ביותר בטלוויזיה האמריקאית ומי שיצרה בין היתר את ״חברים״. סיבה נוספת לגאווה היא העובדה ש״שטיסל״ מתעסקת בניואנסים הקטנים ביותר של תוככי החברה החרדית הירושלמית, כך שלצופים שרגילים לראות עור חשוף וראשים כרותים תהיה מדובר בפשרה על הרבה מאוד בדים שחורים ובדיחות ביידיש.

״שטיסל״ אותה יצרו אורי אלון ויונתן אינדורסקי נחשבת לסיפור הצלחה מרגע עלייתה ומעבר לאהדה הגדולה לה היא זוכה בישראל, היא נמכרה לשידור במדינות נוספות, בינהן שוודיה בה היא משודרת באחת מרשתות הכבלים וזוכה לביקורות מצוינות.

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה