חווי מרק, שנפצעה באורח קשה מאוד לפני חמישה שבועות בפיגוע ירי בכביש 60, עברה היום ניתוח ראש ומצבה יציב. חווי מטופלת בבי"ח הדסה עין כרם מאז הפיגוע.

מיכאל (מיכי) מרק הי"ד ורעייתו חווי. צילום: באדיבות המשפחה
מיכאל (מיכי) מרק הי"ד ורעייתו חווי. צילום: באדיבות המשפחה

פרופ׳ יגאל שושן, מנהל המחלקה לנוירוכירורגיה שהשתתף בניתוח סיפר כי "הניתוח היה מורכב וקשור בפציעה הראשונית שלה בפיגוע. הוא עבר בהצלחה וחווי ערה לחלוטין ומתקשרת עם כולנו".

משפחתה של חווי מודה מאוד לציבור על התמיכה וההתארגנות ועל התפילות לשלומה.

כזכור בחודש יוני האחרון נפצעה חווי (40) בפיגוע ירי בהר חברון לאחר שמחבלים ירו על רכבם מרכב חולף. בעלה, מיכאל (מיכי) מרק בן 48, תושב עתניאל ומנכ"ל ישיבת ההסדר שבה, נהרג בפיגוע. ביתם תהילה (13) נפצעה בינוני עד קשה מהירי ובנם פדיה מנחם (15) נפצע באורח קל. לזוג מרק עשרה ילדים, שניים מתוכם שהו ברכב בזמן הפיגוע ונפצעו.

היום נודע כי האזרח שהגיש עזרה רפואית למשפחת מרק דקות לאחר פיגוע הירי לעבר רכבם פוטר מעבודתו על ידי הרשות הפלשתינית. שרת המשפטים שקד שערכה היום ביקור בהר חברון הודיע כי תפנה למזכ"ל האו"ם באן קי מון בנושא.

איילת שקד בהר חברון. באדיבות דוברות הר חברון

לפני כשבועיים פשטו כוחות חטמ"ר עציון, בשיתוף השב"כ והימ"מ על דירת המסתור בה הסתתר המחבל אשר ביצע את הפיגוע . במהלך הפשיטה המחבל פתח בירי לעבר כוחותינו. בתגובה, הכוחות השיבו בירי מספר טילי נ"ט לעבר המבנה בו התבצר החשוד ולבסוף הרסו את הבית בו שהה באמצעות כלי הנדסה והרגו את המחבל. בקרבתו נמצא אמל"ח, נשק מסוג קלאצ'ניקוב ורימון מאולתר.

בראיון בלעדי לתכנית 'זה היום', יהושע מרק, בנו הרביעי של מיכי מרק הי"ד, הגיב לראשונה לחיסול המחבל שרצח את אביו: "מצד אחד יש איזו הקלה, הקלה שלא באה ממקום של נקמה. אלא הקלה שהמחבל הספציפי הזה לא יהרוג עוד אנשים. מעבר לזה יש פה משהו הרבה יותר רחב ומורכב מזה, הבנו ששניים מתוך חוליית המחבלים הם מחבל ששוחרר בעסקת שליט כלומר מחבל שכבר עשה פיגוע נתפס והממשלה בכל זאת שחררה אותו". המחבל השני עליו דיבר מרק הוא שוטר ברשות הפלשתינית.

  יהושע מרק ב"זה היום"

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20