סרטון מקומם שנחשף באתר "בחדרי חרדים" חושף את המציאות המטרידה שממנה סובלים חיילי צה"ל החרדים ובני משפחותיהם:

ל' הוא חייל חרדי המשרת בקבע ואב לשני ילדים קטנים. מדי יום הוא אוסף את בתו מהקייטנה בעיר מגוריהם בני ברק ונתקל בהקנטות מצד ילדים חרדים המכנים אותו "חרד"ק" – מילת גנאי שפירושה חרדי קל דעת.

הסרטון שצילם החייל

לאחרונה העלה ל' סרטון המתעד את האירועים ובו ילדים צועקים לו "חרד"ק, לא צריך כיפה" ומתכוונים שיסיר את הכיפה את מראשו כיוון שהתגייס לצה"ל. בתגובה ביתו בת ה-3 צעקה לעברם "זה לא חרד"ק, זה אבא שלי".

אחד הילדים אף אוחז בסטיקר בו כתוב "חרד"קים החוצה". יחד עם זאת מבקש ל' להדגיש כי לא כל החרדים נוהגים כך וכי מדובר בקיצוניים שמחנכים את ילדיהם שאין מקום לחיילים חרדים בבני ברק ויש לגרשם

הפטריוטים מדברים על ההתנכלות לחייל

באולפן הפטריוטים אמר ארי שמאי: "בגלל שכבר אין שמאל וכבר אין על מה לעשות כל כל הזמן מתווכחים מה הרב גרינשטיין אמר. עכשיו אתם מראים איזה סרט על ילדה בת-3 שצעקה לו. חופש הביטוי מותר לקהילה החרדית להתבטא".

עירית לינור אמרה: "זה החופש להיות ילדים קטנים ודבילים שסונטים ומקנטרים אחד את השני".

"אבל זה מגיע לאלימות ארי אתה גם בעד אלימות?", שאל קלמן ליבסקינד.

לדברי אביהו סופר "חיילים חוזרים הביתה מפחדים מורידים את המדים מחליפים לבגדים כדי שלא יווצר מצב ברחוב שמישהו יכה אותם".

אראל סג"ל סיפר כי "לפני שנה קצין גבעתי שבא לבקר חייל שלו הוכה ונפצע בחור דתי וחוץ מזה יש שכונות שלמות".

עירית השיבה לו "זה כמו שמדברים עם שמאלנים על הטרור האסלמי והם אומרים 'היה גולדשטיין'. זה הטיעון שלך?".

קלמן ליבסקינד חתם את הדיון ואמר: "הציבור החרדי אומר 'תנו לנו את מי שלומד תורה', מי שלא אנחנו נגייס אותו. אם זה מה שקרה אז לפחות תוציאו קריאה, הרבנים החרדים, שאלה שלא מתגייסים ילכו לישיבה ואלה שמתגייסים לא לקלל אותם ולא להכות אותם. אני לא שומע קריאה כזאת בציבור החרדי".

 

 

הפטריוטים

הפטריוטים