ביום שלישי הקרוב, צפויה ועידת מפלגת 'האיחוד הלאומי' להשיק תוכנית מדינית-ימנית בשם "תקווה אחת – תכנית ההכרעה של ישראל", אותה יזם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' ('הבית היהודי'). התוכנית תציג כיצד לדעת המפלגה, "ניתן לשמור גם על אופיה הייחודי של מדינת היהודים, גם על הדמוקרטיה וגם על כל שטחי ארצנו. תוכנית שמבוססת על הכרעה ולא על כניעה". בתוכניתו מציע סמוטריץ' לעודד הגירה של ערביי יהודה ושומרון ושל ערביי ישראל בעזרת פיצוי כספי, מה שלטענתו "יגדע את התקווה למדינה פלשתינית".

"לשאוף להקים קואליציה אחרת". סמוטריץ'.צילום: פלאש 90
"מחיקת פרדיגמת המדינה הפלשתינית". סמוטריץ'. צילום: פלאש 90

 

בראיון ל'ישראל היום', פורש ח"כ סמוטריץ' את משנתו ומסביר כי "לא הייאוש מניע את הטרור, אלא התקווה, שהביטוי המרכזי שלה הוא המדינה הפלשתינית. את זה אני מתכוון לגדוע". הוא אף מדגיש כי "כבר היום עוזבים את יו"ש 20 אלף פלשתינים בשנה. סקרים שהם עצמם עורכים מגלים ש־%30 שואפים להגר לחו"ל. אני אעזור להם בכך, בהוגנות, עם פיצוי כספי מלא, ולא בכפייה. זה יהיה זול יותר מהמלחמות והמבצעים הצבאיים בכל כמה שנים". סמוטריץ' מציע להביא לפירוקה של הרשות הפלסטינית – "מחיקה מהתודעה ומהשטח של פרדיגמת המדינה הפלשתינית", להחיל את החוק הישראלי על כל שטחי יהודה ושומרון וליישבם.

פלסטינים שיוותרו על מימוש השאיפות הלאומיות בארץ ישראל, יקבלו זכויות אזרחיות, מלבד הזכות לבחור לכנסת. מי שיישאר, יחסו למדינה ייבחן לאורך תקופה של 30 שנה ויוצע לו מדרג של זכויות ואפשרויות, בהן אפשרות בחירה לכנסת – בתנאי שישרת בצה"ל, כמו האוכלוסייה הדרוזית.

תוכנית דומה מציעה מפלגת 'זהות' בראשותו של חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין. לפיה, למחבלים תוצע נסיגה משטחי יו"ש, צה"ל ישתלט על השטח והמדינה תחיל את ריבונותה בכל שטחי הארץ. תושבים לא יהודים שירצו בכך – ימכרו את רכושם והמדינה תעזור להם להגר ולהיקלט במדינה חדשה. מי שיישאר ויצהיר אמונים בגלוי, יקבל מעמד של תושב קבע; ומי שירצה לקבל אזרחות מלאה יצטרך לשרת בצה"ל ולעבור מסלול בדיקה ארוך ומעמיק.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20